Na czym polega plastyka opadających powiek?

Write a comment

Współczesna medycyna estetyczna pozwala pozbyć się wielu kompleksów i rozwiązuje problemy, które nawarstwiają się wraz z upływającymi latami. To właśnie czas w znaczącym stopniu determinuje nasz wygląd sprawiając, że niedoskonałości stają się bardziej widoczne. Dotyczy to zwłaszcza okolic oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka. Z biegiem lat traci ona swoją elastyczność, co z kolei prowadzi do opadania powiek. Opadnięte powieki nadają twarzy zmęczonego, a nawet smutnego wyglądu, ale mają również wpływ na jakość codziennego funkcjonowania. Dzieje się tak w wyniku redukcji pola widzenia, postępującej wraz z nasileniem się problemu.

Kto powinien poddać się korekcie powiek?

Z możliwości, jakie daje zabieg, mogą skorzystać zarówno osoby, chcące zlikwidować problem z zakresu okulistyki, jak i te, które pragną poprawić wygląd swojej twarzy. Warto jednak poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej kliniki - korekta opadających powiek w Gdańsku w Gabinecie Derm Estetyka już od lat cieszy się dużą popularnością, co wiąże się przede wszystkim z pozytywnymi opiniami, pochodzącymi od całego grona zadowolonych z zabiegu klientów. Każdy zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem oraz wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych, pozwalających wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Na czym polega blefaroplastyka?

Korekta opadających powiek jest w chirurgii estetycznej określana mianem blefaroplastyki. Przynosi ona efekty w postaci młodszego wyglądu i pogodniejszego wyrazu twarzy. Dzięki niej możliwe jest także wygładzenie zmarszczek w obszarach ciała, znajdujących się w okolicy oczu, głównie na czole.

Jakie korzyści płyną z zabiegu korekty opadających powiek?

Dzięki zabiegowi możliwe jest odmłodzenie zewnętrznego wyglądu nawet o 10 lat. Zmienia się również postrzeganie wyrazu twarzy, która nie sprawia już wyglądu zmęczonej i smutnej. Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rozpoczyna się on nacięciem, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry oraz mięśnia okrężnego z okolic powiek. Dzięki temu górna część powieki zostaje pogłębiona. Co ważne, blizna po zabiegu jest niewidoczna, na co wpływa m.in. bardzo cienka nitka, przy pomocy której zszywane jest rozcięcie.

Jak wygląda okres rekonwalescencji po blefaroplastyce?

W pierwszym okresie na ranę zakładany jest opatrunek, który ma chronić ją przed infekcjami. W tym czasie mogą również pojawić się obrzęki i zasinienie, które są zupełnie naturalnym zjawiskiem. Przez pierwszą dobę należy ograniczyć oglądanie telewizji czy czytanie książek oraz pracę przy komputerze. Jednak już po upływie 10 dni można wrócić do normalnej aktywności. Do 7 dni warto również zrezygnować z soczewek kontaktowych, zastępując je okularami przeciwsłonecznymi. Ich noszenie rekomenduje się nawet przez kilka tygodni. Ważne jest, aby w czasie rekonwalescencji powstrzymać się również od spożywania alkoholu, intensywnych ćwiczeń oraz ciężkiej pracy fizycznej.

Czy zabieg korekty opadających powiek jest bezpieczny?

Korekta opadających powiek jest uważana za bezpieczny zabieg. Jak w każdym przypadku, istnieje możliwość pojawienia się komplikacji, choć zdarzają się one wyjątkowo rzadko. Obrzęk powiek czy dyskomfort związany ze spojówkami, mijają na ogół po upływie dwóch tygodni. Niestety, nie wszyscy mogą poddać się plastyce opadających powiek. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby zmagające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi, niedokrwistością czy nowotworami. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również nieuregulowane choroby tarczycy i nadciśnienie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.