Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?

1 Comment

Łóżko rehabilitacyjne to jeden z istotniejszych elementów towarzyszących osobie, która jest przewlekle chora. Każde z łóżek powinno być indywidualnie dopasowane pod potrzeby chorego, dlatego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. Jest to o tyle istotne, iż często osoba dotknięta chorobą najwięcej czasu spędza leżąc w łóżku. Musi także posiadać odpowiednie zabezpieczenia dla bezpieczeństwa użytkownika oraz być proste w dezynfekcji, w szczególności dla osoby opiekującej się taką osobą. Dzięki temu może ona dbać o swój własny komfort i nie narażać się na obciążenie stawów, kręgosłupa - co minimalizuje ryzyko urazów.

Charakterystyka

Na rynku istnieje wiele ofert łóżek specjalistycznych, wraz z wymiennymi akcesoriami - w zależności od potrzeb użytkownika. Przykładem są wysięgniki z trójkątem dla uszkodzonych kończyn, stolik na posiłki lub książkę, laptopa a także uchwyt na cewnik oraz wieszaki do zawieszenia kroplówki. Dość często spotykanym elementem jest także dołączony pilot, umożliwiający zmianę położenia materaca, co świadczy o zautomatyzowaniu. Warto wybierać sprawdzone i polecane marki, od znanych i rekomendowanych producentów. Szeroką ofertę łóżek posiada sklep Patronus, kórego siedziba znajduje się na ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach (tel: 797 544 290). Szczegółowe informacje odnośnie oferty sklepu można znaleźć na stronie https://patronus-med.pl lub pod wskazanym numerem telefonu. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę? Łóżko musi być dostosowane odpowiednio do wagi oraz wzrostu chorego, stopnia zaawansowania schorzenia lub ograniczenia ruchowego i jego rodzaju. Jedną z istotniejszych kwestii jest dobór materacu. Kiedy chory jest względnie sprawny ruchowo i dosyć mobilny, materac piankowy o dobrej jakości będzie w zupełności wystarczył. W przypadku, gdy chory większość czasu spędza w pozycji leżącej, wymaga on specjalnego materaca przeciwodleżynowego. Materace te dzięki swojej budowie zapewniają choremu równomierne rozłożenie ciała na całej długości materacu, zapobiegając odleżynom w miejscach na nie narażonych - łopatki, pośladki, stopy. Opcją są także droższe materace zmiennociśnieniowe. Sam wygląd mebla można personalizować - nie musi on wcale wyglądać jak element szpitala. Można wybierać spośród modeli z drewnianymi elementami w różnych kolorach oraz obiciach.

Cena łóżek

Łóżka rehabilitacyjne z pewnością nie należą do najtańszych. Dorą alternatywą jest zakup sprzętu używanego lub wypożyczenie go na określony czas. Istnieje dużo firm oferujących takie usługi, które oprócz udostępnienia łóżka zajmują się także dowozem oraz jego zamontowaniem. Firma Patronus również zajmuje się wypożyczaniem łóżek, oferta znajduje się na stronie https://patronus-med.pl/wypozyczalnia/. Cena za usługę zależy od wielu czynników - od wyglądu po ramy czasowe, przez które chcemy łóżko użytkować. W wypadku zdecydowania się na tę opcję mamy automatyczne prawo do zgłaszania wszelkich usterek oraz serwis.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, jakie łóżko wybrać, przede wszystkim miejmy na uwadze aspekt bezpieczeństwa - mamy prawo zapytać o certyfikaty medyczne przed dokonaniem zakupu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Stanisław · 12 dni temu
    Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo placówek, które realizują wnioski NFZ. Ja polecam ze Śląska sklep Patronus https://patronus-med.pl/sklepy-medyczne-nfz/, mają kilka placówek + można też zamawiać online, więc szybko i wygodnie 😀