Skip to main content

Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne to jeden z istotniejszych elementów towarzyszących osobie, która jest przewlekle chora. Każde z łóżek powinno być indywidualnie dopasowane pod potrzeby chorego, dlatego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. Jest to o tyle istotne, iż często osoba dotknięta chorobą najwięcej czasu spędza, leżąc w łóżku. Musi także posiadać odpowiednie zabezpieczenia dla bezpieczeństwa użytkownika oraz być proste w dezynfekcji, w szczególności dla osoby opiekującej się taką osobą. Dzięki temu może ona dbać o swój własny komfort i nie narażać się na obciążenie stawów, kręgosłupa - co minimalizuje ryzyko urazów.

Jakie łóżko rehabilitacyjne warto kupić?

Jakie łóżka rehabilitacyjne można kupić?

Na rynku istnieje wiele ofert łóżek specjalistycznych, wraz z wymiennymi akcesoriami - w zależności od potrzeb użytkownika. Przykładem są wysięgniki z trójkątem dla uszkodzonych kończyn, stolik na posiłki lub książkę, laptopa, a także uchwyt na cewnik oraz wieszaki do zawieszenia kroplówki. Dość często spotykanym elementem jest także dołączony pilot, umożliwiający zmianę położenia materaca, co świadczy o zautomatyzowaniu.

Warto wybierać sprawdzone i polecane marki, od znanych i rekomendowanych producentów. Szeroką ofertę łóżek posiada sklep medyczny Patronus, którego siedziba znajduje się na ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach. Szczegółowe informacje odnośnie oferty sklepu można znaleźć na stronie https://patronus-med.pl, prowadzonej przez specjalistów w branży.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego?

Łóżko rehabilitacyjne musi być dostosowane odpowiednio do wagi oraz wzrostu chorego, stopnia zaawansowania schorzenia lub ograniczenia ruchowego i jego rodzaju. Jedną z istotniejszych kwestii jest dobór materacu. Kiedy chory jest względnie sprawny ruchowo i dosyć mobilny, materac piankowy o dobrej jakości będzie w zupełności wystarczył. W przypadku, gdy chory większość czasu spędza w pozycji leżącej, wymaga on specjalnego materaca przeciwodleżynowego. Materace te dzięki swojej budowie zapewniają choremu równomierne rozłożenie ciała na całej długości materacu, zapobiegając odleżynom w miejscach na nie narażonych - łopatki, pośladki, stopy. Opcją są także droższe materace zmiennociśnieniowe.

Sam wygląd łóżka rehabilitacyjnego można personalizować - nie musi on wcale wyglądać jak element szpitala. Można wybierać spośród modeli z drewnianymi elementami w różnych kolorach oraz obiciach.

Lepiej wypożyczyć czy kupić łóżko rehabilitacyjne?

Ile kosztuje łóżko rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne z pewnością nie należą do najtańszych. Dobrą alternatywą jest zakup sprzętu używanego lub wypożyczenie go na określony czas. Istnieje dużo firm oferujących takie usługi, które oprócz udostępnienia łóżka zajmują się także dowozem oraz jego zamontowaniem. Firma Patronus również zajmuje się wypożyczaniem łóżek, oferta znajduje się na stronie https://patronus-med.pl/wypozyczalnia/. Cena za usługę zależy od wielu czynników - od wyglądu po ramy czasowe, przez które chcemy łóżko użytkować. W wypadku zdecydowania się na tę opcję mamy automatyczne prawo do zgłaszania wszelkich usterek oraz serwis.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać, przede wszystkim miejmy na uwadze aspekt bezpieczeństwa - mamy prawo zapytać o certyfikaty medyczne przed dokonaniem zakupu.

Jak wygląda dostęp do łóżek rehabilitacyjnych w 2024 roku?

W roku 2024 możemy zauważyć, że coraz więcej osób zainteresowanych tym sprzętem rozważa opcję wypożyczenia zamiast zakupu. Wzrost popularności wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych wynika głównie z elastyczności oferty oraz mniejszego obciążenia finansowego. W tym roku firmy specjalizujące się w wypożyczaniu tego typu sprzętu rozwijają także dodatkowe usługi, takie jak personalizacja wyglądu łóżka czy serwis.

Jednym z głównych powodów, przez które coraz więcej osób rozważa wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, jest szybko rozwijająca się technologia oraz nowe modele dostępne na rynku. W 2024 roku obserwujemy trend wzrostu zainteresowania łóżkami wyposażonymi w zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne systemy regulacji położenia materaca czy inteligentne sensory monitorujące pozycję ciała użytkownika. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania, producenci koncentrują się na dostarczaniu łóżek, które nie tylko zapewniają komfort, ale także stawiają na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia osób przewlekle chorych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Stanisław · 2 miesięcy temu
    Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo placówek, które realizują wnioski NFZ. Ja polecam ze Śląska sklep Patronus https://patronus-med.pl/sklepy-medyczne-nfz/, mają kilka placówek + można też zamawiać online, więc szybko i wygodnie 😀

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Nigdy nie sądziłam, że ogrzewanie dużych powierzchni może być problematyczne... Ale nie miałam w ogóle ...
Cyprian 22 dni temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Olaf 22 dni temu A może oprogramowanie erp?
Byłem trochę sceptycznie nastawiony do systemu ERP, ale jednak się przekonałem i nie żałuję. Zdecydowanie ...
Weronika 1 miesięcy temu A może oprogramowanie erp?
Lubię czytać takie technologiczne ciekawostki. Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu takiego systemu😀 Bardzo fajny artykuł 👌
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...