Skip to main content

Czy warto skorzystać z pomocy psychologa?

W dzisiejszych czasach coraz to więcej związków się rozpada. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, ponieważ ostatecznie okazuje się, że jednak nie dogadujemy się tak dobrze z daną osobą, jak nam się wydawało. Ponadto każdy ma swoje nawyki i przyzwyczajenia, które mogą nie odpowiadać drugiej osobie. Bardzo ciężko jest zacząć funkcjonować z kimś, z kim wcześniej się tego nie robiło.

psycholog prowadzi terapię

Inną przyczyną jest przytłaczająca codzienność, problemy rodzinne i inne. W pewnym momencie można zwyczajnie przestać czuć to samo do określonej osoby, co poprzednio. Dlatego też w takiej sytuacji związki zwyczajnie się rozpadają.

Terapia dla par i małżeństw

psychologia stosowanaNie warto jednak rezygnować z kogoś, z kim stworzyło się już dawno rodzinę. Terapia par w takiej sytuacji może znacznie pomóc w odbudowaniu poprzednich relacji. Przede wszystkim jest to bardzo dobra opcja dla takich par dlatego, ponieważ pomoże im zrozumieć dlaczego to wszystko się zaczyna rozpadać i jak to zmienić. Osoba postronna będzie w stanie pokazać, co nie funkcjonuje tak ja powinno.

psychologCzęsto powodem jest brak odpowiedniej komunikacji w związku, która ostatecznie przekłada się na to, że nie dostrzega się potrzeb i uczuć drugiej osoby. Psycholog w takiej sytuacji prosi osoby na terapii, aby mówiły co im się nie podoba, co ich boli i czego oczekują od partnera. W ten sposób jako dobry mediator ułatwia im wspólną komunikację i chroni przed powstaniem kolejnej kłótni. Mówi o tym, jak on to widzi i jak odczuwa całą sytuację. Wtedy prościej jest dostrzec swoje nieodpowiednie zachowanie w stosunku do drugiej osoby.

Zapisy: terapia par / małżeńskie Gdynia - Gdańsk

Czasami, jeżeli pary nie dają rady chodzić na terapię razem, nie dogadują się, nie chcą rozmawiać, to początkowo pomoc psychologiczna może polegać na przeprowadzaniu indywidualnych rozmów z każdą ze stron. Wtedy psycholog przekazuje odczucia drugiej osoby i daje pomysły na to, jak to wszystko zmienić. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od złożoności problemu i tego, jakimi osobowościami są pary z osobna.

Niezwykle ważna przy takiej terapii jest regularność i wykonywanie dokładnie wszystkich ćwiczeń, jakie przekaże psycholog. Z pewnością terapia taka nie przyniesie żadnych efektów, jeżeli będzie wykonywana raz na parę miesięcy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jedna wizyta u psychologa niczemu nie pomoże. Trzeba być cierpliwym i przede wszystkim obie strony muszą chcieć odbudować związek.

Jeżeli tylko jednak będzie się starała, to niestety ale nic z tego nie wyjdzie dobrego. Jeżeli już więc decydujemy się na wspólną terapię, to nawet wśród wielu obowiązków powinno znaleźć się czas, aby raz w tygodniu pójść razem do psychologa. Tym bardziej, że terapie takie okazują się niezwykle skuteczne. Czasem są w stanie odbudować związek, który miał się już dawno skończyć. Warto więc spróbować i poświęcić trochę czasu i pieniędzy na to.

Psycholog z pewnością pomoże spojrzeć nieco inaczej na określoną sytuację, co w wielu przypadkach może bardzo dobrze się skończyć. Jeżeli jednak pary nie chcą, aby związek się odbudował, to nawet terapia nie pomoże.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Ola B. · 1 lat temu
    Wątpiłam już, czy z jakimkolwiek partnerem uda mi się zbudować zdrową relację. Po wielu nieudanych związkach w końcu znalazłam osobę, z którą jesteśmy w stanie dobrze komunikować, a w dodatku sami jesteśmy otwarci na pomoc psychologa. Często nie myśli się o problemach, kiedy ich nie ma, a kiedy się pojawiają, nie umiemy ich rozwiązywać. Właśnie po to warto zgłosić się na psychoterapię dla par, żeby omówić to, z czym, nie radzimy sobie w związku i przygotować się na to, co jeszcze może się pojawić. Cieszę się, że mamy takie możliwości - szkoda tylko, że nie wszyscy chcą z nich korzystać i jest tak wiele nieszczęśliwych par... 

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Nigdy nie sądziłam, że ogrzewanie dużych powierzchni może być problematyczne... Ale nie miałam w ogóle ...
Cyprian 22 dni temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Olaf 22 dni temu A może oprogramowanie erp?
Byłem trochę sceptycznie nastawiony do systemu ERP, ale jednak się przekonałem i nie żałuję. Zdecydowanie ...
Weronika 1 miesięcy temu A może oprogramowanie erp?
Lubię czytać takie technologiczne ciekawostki. Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu takiego systemu😀 Bardzo fajny artykuł 👌
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...