Skip to main content

Jak często trzeba serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja już od dawna nie jest uważana za sprzęt przeznaczony jedynie dla najbogatszych i dziś spotkać ją można praktycznie w co drugim polskim domu. Tak duża popularność tego urządzenia nie sprawia jednak, że wszyscy wiemy, jak się z nim powinno obchodzić. Przykładowo mało który użytkownik klimatyzacji zdaje sobie sprawę, że powinno się ją regularnie serwisować. Z jakiego powodu jest to tak ważne, na czym taki serwis powinien polegać, a co najważniejsze, jak często powinno się go przeprowadzać?

Czy trzeba serwisować klimatyzację?

Dlaczego powinno się serwisować klimatyzację?

Mało kto jest świadomy tego, że pracująca w domu lub biurze klimatyzacja stwarza wręcz idealne warunki do życia dla licznych mikrobów w postaci bakterii, ale także grzybów i pleśni. W dużej mierze odpowiedzialna jest za to wilgoć, która tworzy tak dobre warunki do życia dla mikroorganizmów. Jeśli zignoruje się ten problem, bardzo szybko z klimatyzacji zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach, a dodatkowo powietrze, które trafi do w domu, będzie mogło być niebezpieczne dla mieszkańców. Zanieczyszczone mikroorganizmami powietrze może bowiem wywoływać alergie, przyczyniać się do chorób dróg oddechowych, a także migren.

Wszystkich tych zagrożeń można uniknąć, jeśli tylko regularnie przeprowadzać się będzie przegląd klimatyzacji. Najlepiej zadanie to zlecić profesjonalnej firmie. Wśród mieszkańców Małopolski szczególnie często polecana jest firma Klimatyzacja Gdów - Montaż i Serwis w Domu, Bloku i Mieszkaniu, której doświadczenie doceniane jest przez wielu zadowolonych klientów.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Dobrze zrealizowany serwis klimatyzacji musi obejmować szereg następujących po sobie czynności, które gwarantować będą kompleksową i dokładnie zrealizowana usługę. Tutaj dowiesz się, jak wygląda czyszczenie klimatyzacji podczas przeglądu. Poprawnie przeprowadzony przegląd powinien rozpocząć się od sprawdzenia stanu filtrów. Jeśli tylko wykryte zostanie na nich zabrudzenie, musi zostać usunięte. Dodatkowo serwisant przyjrzy się pracy parownika, sterowników klimatyzacji, ale też oceni stabilność i jakość połączeń przewodów instalacji.

Niezwykle ważnym etapem serwisu jest odgrzybianie klimatyzacji. Z racji tego, że nie da się fizycznie dotrzeć do wszystkich zakamarków instalacji, konieczne jest wykorzystanie jednej z trzech metod:

  • metody piankowej,
  • ozonowania,
  • metody ultradźwiękowej.

W zależności od wykorzystanego rozwiązania do instalacji wpuszczona zostanie pianka, ozon lub zastosowane będą ultradźwięki. Które rozwiązanie jest szczególnie polecane? Największą skutecznością cechują się ultradźwięki, lecz wiele osób poleca także ozonowanie.

Jak przebiega serwis klimatyzacji?

Ile kosztuje czyszczenie klimatyzacji?

Z całą pewnością wielu posiadaczy klimatyzacji zastanawia się teraz, jak często powinno się czyścić klimatyzację, a co najważniejsze, ile taka usługa kosztuje. Żeby osiągnąć możliwie najlepsze efekty i zawsze mieć czystą instalację, lecz jednocześnie nie ponosić niepotrzebnych wydatków, powinno się taki serwis zlecać raz do roku. Jego cena zależy oczywiście od miejsca zamieszkania, typu posiadanego urządzenia, a także wybranej metody odgrzybiania, lecz średnio wynosić będzie od 300 do około 500 złotych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Cyprian 6 godzin temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...
Po przeczytaniu artykułu pomyślałam o odnowieniu swojego mieszkania. Nowoczesne technologie w projektowaniu wnętrz, takie jak ...
Mój aktualnie już mąż oświadczył mi się na plaży... Co to był za wieczór!😍 Wszystko przygotował ...
Stanisław 1 miesięcy temu Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?
Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo ...