Skip to main content

Jak wybrać rozmiar idealny obrączki ślubnej – Porady ekspertów

Wybór obrączek ślubnych nie sprowadza się jedynie do wskazania modelu i wzoru, które idealnie odzwierciedlają nasze gusta i preferencje. Niezwykle istotne będzie bowiem również wskazanie właściwego rozmiaru, co zapewni komfort codziennego noszenia oraz uchroni nas przed przypadkowym zgubieniem cennej biżuterii. Jakimi zasadami kierować się podczas wyboru odpowiedniego rozmiaru? By nie popełnić istotnego błędu, poznaj porady naszych ekspertów.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar obrączek ślubnych u jubilera w Krakowie?

Jaki rozmiar powinna mieć obrączka ślubna?

Idealna obrączka ślubna powinna wsuwać się na palec przy lekkim oporze, zwłaszcza w trakcie przechodzenia przez najszersze miejsce. Wiele cennych rad na temat tego, jak dobrać rozmiar obrączki, znaleźć można w artykule Jak dobrać rozmiar obrączki? Poznaj listę rzeczy, o których warto pamiętać, którego autor wyróżnił kilka istotnych zasad, mogących pomóc w podjęciu właściwiej decyzji. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, gdyż zbyt duży rozmiar może spowodować przypadkowe zgubienie biżuterii, z kolei uciskająca obrączka będzie powodowała spory dyskomfort w trakcie codziennego noszenia.

Co warto wiedzieć o profilu wewnętrznym obrączki?

Profil wewnętrzny to jedno z zagadnień, w które należy zagłębić się jeszcze przed zakupem obrączek. Jak się bowiem okazuje, to właśnie on powinien odgrywać znaczącą rolę podczas wyboru biżuterii ślubnej. Po przejściu na stronę https://lodzinscy.eu/372-obraczki-z-rozowego-zlota zobaczysz kilka ciekawych przykładów obrączek, wykonanych z różowego złota. Warto wiedzieć jednak, że te, które mają płaski środek i mocno przylegają do palców, mogą powodować dyskomfort w momencie, gdy palce zaczynają puchnąć. Taka zależność z pewnością nie pojawi się w przypadku modeli  zaokrąglonych od wewnętrznej strony. Dodatkowo, wybierając szersze modele, warto postawić na nieco większy rozmiar, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego uciskania w upalne dni i późne popołudnia.

Gdzie kupić obrączki z różowego złota w salonie jubilerskim w Krakowie?

Jak wybrać odpowiedni moment na mierzenie obrączki?

Wybór odpowiedniego momentu mierzenia obrączki to niezwykle istotny aspekt, który warto mieć na uwadze, by nie popełnić rażącego błędu. Jak się bowiem okazuje, pora dnia czy roku, a nawet intensywny wysiłek fizyczny, mogą warunkować rozmiar naszych palców. Mierzenie obrączek z pewnością nie będzie dobrym pomysłem:

  • gdy upały utrudniają normalne funkcjonowanie,
  • gdy temperatura spada znacząco w trakcie zimowych mrozów,
  • po dużej aktywności fizycznej,
  • późnym popołudniem.

W takich momentach nasze palce zaczynają bowiem puchnąć, zmieniając swój rozmiar. Mierzenie obrączek ślubnych zwiększa wówczas ryzyko popełnienia błędu, rodzącego konieczność korekty rozmiaru w salonie jubilerskim.

Czy rozmiar obrączki ślubnej można zmienić?

Korekta rozmiaru obrączek to jeden z elementów oferty wielu warsztatów jubilerskich. Na zainteresowanie takimi usługami wpływ mają nie tylko błędne decyzje w trakcie zakupu, ale również i upływ czasu, który może determinować w znaczący sposób rozmiar naszych palców. Co ważne, rozmiar większości obrączek można zmienić, choć niekiedy jest to czasochłonna, a zarazem kosztowna inwestycja. Warto również zapytać jubilera, czy istnieje możliwość korekty rozmiaru wybranego modelu obrączki. Jak się bowiem okazuje, taka ingerencja nie będzie możliwa w przypadku bogato zdobionych obrączek, modeli dwukolorowych czy też biżuterii, odznaczającej się nietypowymi kształtami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Michalina · 2 miesięcy temu
    Naprawdę fajne obrączki można znaleźć u jubilera Łodzińscy z Krakowa ❤ Teraz trwa mega wyprzedaż spowodowana likwidacją salonu w CH Serenada. Tutaj: https://lodzinscy.eu/ możesz poznać ich ofertę i znaleźć coś dla siebie. To super okazja, żeby zdobyć biżuterię z rabatem aż -30% 😍

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Cyprian 6 godzin temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...
Po przeczytaniu artykułu pomyślałam o odnowieniu swojego mieszkania. Nowoczesne technologie w projektowaniu wnętrz, takie jak ...
Mój aktualnie już mąż oświadczył mi się na plaży... Co to był za wieczór!😍 Wszystko przygotował ...
Stanisław 1 miesięcy temu Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?
Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo ...