Skip to main content

Golden Retriever - Przewodnik dla Przyszłych Właścicieli

Golden Retriever to rasa psa, która zdobyła serca ludzi na całym świecie dzięki swojej złotej sierści, złotemu sercu i niezwykłej inteligencji. Idealnie odnajdują się w życiu rodzinnym, będąc wiernymi i oddanymi towarzyszami. W tym przewodniku przybliżymy Ci, co powinieneś wiedzieć o tej wyjątkowej rasie.

Rasa psa golden retriever - najważniejsze cechy i poradnik

Pochodzenie i historia rasy psa golden retriever

Golden Retriever pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej ze Szkocji. Został wyhodowany do aportowania postrzelonej zwierzyny podczas polowań. Jego przodkiem jest pies o imieniu Nous, a za twórcę rasy uznaje się lorda Tweedmoutha. W Polsce pierwsza zarejestrowana rasa psa golden retriever pojawiła się w 1990 roku.

Charakterystyka sasy 

Golden Retriever to pies średniej wielkości, muskularny, ale o niezwykle łagodnym charakterze. Dorosłe psy osiągają wysokość 56-61 cm w kłębie, a suki 51-56 cm. Są oddane, czułe i bardzo inteligentne. Ich sierść, gładka lub falista, wraz z gęstym podszerstkiem, jest idealna do pracy w wodzie.

Ile kosztuje pies rasy golden retriever?

Cena za psa rasowego golden retriever, pochodzącego z certyfikowanej hodowli, waha się między 6 a 7 tysiącami złotych. Ważne jest, aby unikać pseudohodowli i wybierać psy z odpowiednimi dokumentami. Istnieje wiele artykułów na ten temat, ale najlepszym z nich jest wpis blogowy: https://www.goldenretrievery.pl/blog/ile-kosztuje-pies-rasy-golden-retriever, który w kompleksowy sposób wyjaśnia wszystkie kwestie związane z ceną.  

Rasa psa golden retriever — idealne psy do zadań specjalnych

Golden Retriever to rasa, która doskonale sprawdza się w różnych dziedzinach. Są to psy o doskonale rozwiniętym zmyśle węchu, często wykorzystywane przez służby do zadań specjalnych, takich jak szukanie narkotyków czy substancji wybuchowych. Są również świetnymi psami asystującymi, wspierającymi osoby niepełnosprawne.

Czym charakteryzuje się pies rasy golden retriever?

Zdrowie i opieka 

Jak w przypadku wielu ras, Golden Retriever może cierpieć na dysplazję stawu biodrowego. Warto upewnić się, że rodzice i dziadkowie szczeniaka są wolni od tej przypadłości. Goldeny mogą również mieć problemy z tarczycą, szczególnie w starszym wieku.

Ile żyje golden retriever?

Zadbany Golden Retriever, który dostaje właściwie zbilansowaną dietę i otoczony jest doskonałą opieką, może przeżyć do 10-12 lat. Wiele zależy od stanu zdrowia i kondycji fizycznej konkretnego zwierzęcia.

Labrador czy golden retriever?

Często mylone z labradorami, goldeny mają jednak inne usposobienie i potrzeby. Golden Retriever ma bardziej przyjazne usposobienie, ale przy tym niższą tolerancję na stres. To idealny pies rodzinny, który łatwo dostosowuje się do trybu życia właścicieli.

Golden Retriever to rasa, która wnosi wiele radości i miłości do życia swoich właścicieli. Ich oddanie, inteligencja i łagodne usposobienie sprawiają, że są doskonałym wyborem dla wielu rodzin. Pamiętaj, aby wybierać szczeniaki z odpowiedzialnych hodowli i zapewnić im odpowiednią opiekę i miłość przez całe ich życie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Cyprian 5 godzin temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...
Po przeczytaniu artykułu pomyślałam o odnowieniu swojego mieszkania. Nowoczesne technologie w projektowaniu wnętrz, takie jak ...
Mój aktualnie już mąż oświadczył mi się na plaży... Co to był za wieczór!😍 Wszystko przygotował ...
Stanisław 1 miesięcy temu Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?
Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo ...