Dlaczego korepetycje to dobry sposób na naukę języka obcego?

Write a comment

Mimo, że obecnie lekcje języków obcych (a przede wszystkim angielskiego) są obowiązkowe w programie szkolnym, nie słabnie zainteresowanie korepetycjami. Można więc zastanowić się, dlaczego są one tak popularne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Lekcje w klasie prowadzone są ściśle według harmonogramu, a biorąc pod uwagę liczebność klas i czas trwania zajęć, nauczycielom często brak czasu na indywidualne podejście do ucznia. Korepetycje są więc świetnym sposobem na uzupełnienie wiedzy czerpanej ze szkolnych podręczników.

Indywidualne podejście

O ile za zaistniałą sytuację ciężko winić nauczycieli, faktem jest, że lekcje językowe w szkole przeprowadzane są tak, by przyswoić jak najwięcej zadanego materiału. Klasy są liczne, często mieszczą od kilkunastu do nawet trzydziestu kilku uczniów. Tymczasem nie można zapominać o tym, że każdy uczy się języka w innym tempie. Oferta Szkoły Języków Obcych Bacalarus - korepetycje z języka angielskiego w Zamościu, to dla młodego człowieka szansa na indywidualne podejście, dzięki zajęciom z lektorem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ każdy zapamiętuje nowe zwroty trochę inaczej i przy pomocy innych metod. Prywatne lekcje pozwalają również dokładnie przeanalizować słabe i mocne strony (podczas gdy niektórzy łatwiej uczą się struktur gramatycznych, innym najlepiej przychodzi rozumienie ze słuchu). Korepetycje pozwalają więc dobrać najbardziej efektywną metodę, która zaowocuje najlepszymi i najszybszymi rezultatami.

Większa swoboda

Lekcje indywidualne mogą być o tyle bardziej skuteczne, że zazwyczaj biorą w nich udział tylko korepetytor i uczeń. Prywatny charakter zajęć może pomóc młodym ludziom pokonać skrępowanie i sprawić, że chętniej i więcej będą mówić w obcym języku. O ile wiele uczniów w klasie pełnej innych dzieci może bać się udzielać odpowiedzi na pytania w obawie, że popełnią pomyłkę i zostaną wyśmiani, to na korepetycjach mogą wykazać się większą swobodą i odwagą. Cierpliwe podejście nauczyciela jest tu kluczowe. Każdy z nas lepiej uczy się nowego materiału bez presji, dlatego dla dzieci ważna jest świadomość, że nawet jeżeli popełnią błąd, korepetytor zamiast się śmiać, postara się wytłumaczyć zagadnienie.

Ciekawe materiały

Ponieważ liczba godzin języka angielskiego jest w szkołach ograniczona, nauczyciele muszą polegać na standardowym materiale przewidzianym w programie zajęć. Korepetycje natomiast mogą pomóc poszerzyć horyzonty, a indywidualne podejście do ucznia sprawi, że może rozwijać się, przy okazji skupiając się na zagadnieniach naprawdę interesujących. Wiele korepetytorów do przygotowywania lekcji wykorzystuje innowacyjne materiały źródłowe, na które często brak miejsca w szkolnych podręcznikach. Dzięki temu dzieci mogą uczyć się, wykorzystując na przykład teksty ulubionych piosenek bądź dialogi z dobrze znanych im filmów. Nauczyciele mogą również skupić się na zainteresowaniach ucznia, przygotowując lekcje poświęcone słownictwu związanemu na przykład z piłką nożną, tańcem czy gotowaniem. Zainteresowanie dzieci skutkować będzie większą efektywnością nauki. Korepetycje pozwalają również na samodzielny wybór nauczyciela, dzięki czemu dzieci i rodzice mają pewność, że wybrali najbardziej kompetentną i przyjazną osobę.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.