Wychowywanie przez zabawę

przedszkole

Ważnym miejscem dla naszych pociech, które poznają świat od najmłodszych lat jest żłobek. Przy jego wyborze powinniśmy pamiętać, by były zachowane pewne zasady. Zazwyczaj do żłobka są przyjmowane dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat. Jest to miejsce idealne dla dzieci, których rodzice chcą nadal pracować lub chcących wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Żłobek ten powinien mieć zapewnioną dobrą kadrę wychowawczą, powinien również zapewniać im wyżywienie oraz różne atrakcje, by zachęcić dzieci do powrotu do tego miejsca w dzień kolejny.

 

Jednak pamiętajmy, że najważniejszym aspektem przy wyborze żłobka powinna być wykwalifikowana oraz zaufana kadra pracownicza dzięki której będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko znajduje się pod jak najlepszą opieką. Następnym miejscem po żłobku do przygotowania dziecka do dalszego kształcenia jest przedszkole. Miejsce te powinno zapewnić dziecku właściwe warunki rozwoju umysłowego, społecznego, czy też emocjonalnego. Przedszkole powinno przygotować dziecko do nauki w szkole.

Nauka poprzez zabawę

Najlepszym sposobem nauki dla takiego malucha jest nauka poprzez zabawę, która nie tylko bawi, ale też pozwala przyswajać dziecku istotne rzeczy. Każdy rodzaj zabawy pozwala dziecku przyjąć wiedzę, rozwijane są też umiejętności konieczne, by pociecha mogła w czasie etapu szkolnego odnieść sukces. Czas poświęcony w ten sposób pozwala zobaczyć jak dziecko odnosi sukcesy, oraz nielubiane przez nikogo porażki. Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna będzie wiedzieć w jaki sposób zaprosić dziecko do nauki, by było zadowolone z wykonanego zadania, ale również by zabawiło się i zdobyło nowe umiejętności, dzięki którym będzie można określić czy dziecko jest w pełni rozwinięte.

Nauka w domu

Jednak nie musimy powoływać się na nauczycieli, ale również sami możemy uczyć dziecko zabawą. Nic nie cieszy dzieci bardziej niż poświęcony im czas czy uwaga. Nie pokazujmy dziecku, że czegoś nie potrafi, nie umie i nie jest w stanie zrobić. Wystarczy zaprosić dziecko do zabawy i dać mu do zrozumienia, że nie tylko nauka się liczy, a przy tym dość dyskretnie wychwytywać sposoby na naukę, co zaprocentuje na przyszłość, ponieważ pociecha chętniej podchodziła będzie do tego typu zadań.