Aparat tlenowy - przyjaciel w ciężkiej chorobie

przenośny koncentrator tlenuPrzyjaciel, ktoś kto nigdy nie zostawi nas w potrzebie, będzie z nami w trudnych i radosnych chwilach. Ktoś kto wie o nas wszystko i dalej pozostaje z nami, akceptując nasze wady i podkreślając nasze zalety. Niestety w dzisiejszych czasach często zaniedbujemy te przyjaźnie, nie mamy na nie czasu, albo nie zauważamy i nie doceniamy oddania innych. Są jednak osoby, które mają specyficznych przyjaciół, którzy dają im siłę do życia i funkcjonowania. Osoby te nie wyobrażają sobie każdego dnia bez spotkania z takim przyjacielem, towarzyszącym im w każdej chwili, a nawet spędzając wspólnie długie noce.

Koncentrator tlenu

koncentrator tlenu aparat tlenowyMowa tutaj o urządzeniu, które nazywa się koncentrator tlenu. Dzięki niemu osoby z dużą niewydolnością płuc mogą funkcjonować i złapać głębszy oddech. Jest to trudny przyjaciel, który na pewno często denerwuje i przeszkadza. Ciężko się do niego przytulić, ale zawsze można mu się wygadać, wygarnąć mu swoje złości, które spokojnie przyjmie i odpowie cichym pomrukiem. Bardzo dużą jego zaletą jest fakt, ze chory nie musi przebywać w szpitalu, zdając się na łaskę i niełaskę salowych, czy pielęgniarek i uciekając przed niedobrym szpitalnym jedzeniem. Aparat tlenowy często ratuje życie, bo daje szansę dla oczekujących na przeszczep płuc, że doczekają chwili, kiedy zadzwoni do nich telefon z ośrodka transplantologii z informacją, że są dla nich nowe płuca. Wtedy życia takich osób zaczyna się od nowa, jednocześnie dając rodzinie zmarłego dawcy płuc pocieszenie, że chociaż część ciała ich ukochanego nadal żyje w ciele innej osoby.

Przenośne koncentratory tlenu

Osoby mające problem z oddychaniem, potrzebujące takiego urządzenia jak aparat tlenowy, nie muszą już być uziemione w domu, będąc podpiętym do takiej aparatury. W dobie rozwijającej się techniki i coraz doskonalszych rozwiązań technologicznych, postawiono na miniaturyzację takich urządzeń, aby zwiększyć komfort funkcjonowania osób chorych. Mogą one korzystać z możliwości, jakie daje przenośny koncentrator tlenu i prowadzić normalne życie pracując po za miejscem zamieszkania, spotykając się ze znajomymi, czy chodzić na zwykłe spacery, wzmacniając tym samy cały organizm.

Oferta wynajmu koncentratora tlenu od 120 zł miesięcznie

Wyjście poza cztery ściany mieszkania zdecydowanie działa na poprawę zdrowia osób chorych, a dotyczy to również osób starszych, których płuca już nie dają rady, aby dotlenić cały organizm. Urządzenia wielkości małej walizeczki, czy nawet torebki na ramieniu pozwalają na samodzielne egzystowanie, pójście do sklepu, czy rozmowy z sąsiadami pod blokiem. Rureczka, dostarczająca mieszankę tlenową pod nos jest czasem jedynym widocznym znakiem, ze dana osoba korzysta z takiego urządzenia jak przenośny koncentrator tlenu. Usamodzielniając się chora osoba zdecydowanie poprawia swoje samopoczucie i znosi dyskomfort, jaki niesie za sobą konieczność angażowania kilku osób z rodziny czy znajomych do ogólnej pomocy.