Firma na czasy outsourcingu

sprzątanie biur KatowiceOutsourcing to współczesny trend, który można zauważyć w sferze działalności gospodarczej. Wiele podmiotów działając w myśl zasady outsourcingu powierza część działań, które do tej pory wykonywane były przez wydzielone komórki przedsiębiorstwa aktualnie zostają powierzone firmom zewnętrznym, które przejmują obowiązki takich działów, jak: dział porządkowy, dział ochrony i wiele innych. Na Górnym Śląsku outsourcing stał się bardzo popularny. 


Przykładem może być firma sprzątająca w Katowicach, która świadczy swoje usługi podmiotom produkcyjnym, handlowym i usługowym. Dzięki wysokiej jakości usług firma ta uzyskała nie tylko popularność na rynku, ale słynie z kadry profesjonalnie przygotowanej do prac porządkowych w różnych warunkach i z różnymi substancjami.Najczęstszymi zleceniami, które otrzymuje wiele firm sprzątających jest sprzątanie biur. Z reguły sprzątanie obejmuje porządkowanie korytarzy, sprzątanie podłóg, mycie mebli, wynoszenie śmieci. Dodatkowo wiele firm sprzątających oferuje również drobne prace konserwatorskie związane z instalacjami elektrycznymi, czy też wodnymi i kanalizacyjnymi. Niektóre firmy sprzątające dodatkowo oferują prace porządkowe na zewnątrz obiektów danego podmiotu, który obsługują.

Prace na wysokościach w ofercie firm sprzątających

Na rynku można nawet spotkać firmy sprzątające, które w swojej ofercie posiadają prace na wysokościach, które z reguły polegają na czyszczeniu zewnętrznych elewacji budynków. Firmy sprzątające do takich usług z reguły zatrudniają dawnych wspinaczy, którym nie obce było wspinanie się w skałkach, czy też górach. Dzięki doświadczeniu uzyskanemu w czasie niejednej górskiej wspinaczki potrafią oni na specjalnie podwieszonych linach wykonywać prace polegające na czyszczeniu elewacji i jej konserwacji. Niejednokrotnie bardzo widowiskowo wyglądają prace porządkowe przy elewacjach najwyższych biurowców, gdzie kilku wspinaczy wisi na linach czyszcząc i konserwując elewację.

Różnorodność usług firm sprzątających

Firmy sprzątające w okresie wiosny, lata i jesieni zajmują się koszeniem trawy, sprzątaniem terenów zielonych, pielęgnacją roślin na terenie firmy oraz sprzątaniem ulic i chodników. Zimą zwykle firmy sprzątające działające na zewnątrz przedsiębiorstw, którym świadczą usługi, zajmują się odśnieżaniem ulic, placów parkingowych i chodników. Zauważyć można, że firmy outsourcingowe wyposażone są z reguły w profesjonalny sprzęt najlepszych marek, który może im służyć przez wiele lat i pozwala uzyskiwać najwyższą możliwie wydajność.

Firma sprzątająca Prestiż w Katowicach
Patrząc na rynek można dostrzec, że zakres działalności outsourcingowych firm sprzątających z czasem staje się coraz szerszy i niejednokrotnie zaczyna obejmować również usługi monitoringu i ochrony. Dzięki outsourcingowi obejmującym monitoring i ochronę firmy uzyskują dodatkowo gwarancję bezpieczeństwa swoich nieruchomości i terenu. Dodatkowo kontrola ruchu wchodzących i wychodzących na i z zakładu pracy, a także wjazdów i wyjazdów pojazdów pozwala na ograniczenie kradzieży z terenu zakładu.
Bez wątpienia warto zdecydować się na usługi zewnętrznych firm sprzątających, które również świadczą usługi ochrony i monitoringu, aby zapewnić czystość i bezpieczeństwo.