Czy warto skorzystać z biura rachunkowego?

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest profesjonalna księgowość w jego firmie. Niektórzy mogą prowadzić własną działalność i nie potrzebować usług profesjonalnej księgowej. Może tak być w wyniku tego, że rozliczają się ryczałtowo lub dzięki karcie podatkowej. Formy takiego opodatkowania wymagają prowadzenia dosyć uproszczonej księgowości, kiedy jednak jest inaczej mamy dużo kosztów oraz przychodów i chcemy pewne zakupy wrzucać w koszty oraz rozliczać się na zasadach ogólnych i być czynnymi płatnikami VAT, może się okazać, że będziemy potrzebowali wsparcia biura rachunkowego.

księgowa w firmie

Księgowa w firmie

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ profesjonalna księgowa, która zna prawo podatkowe, bierze na siebie brzemię odpowiedzialności za prawidłowe rozliczenia. Często ma ona bardzo dużą wiedzę z zakresu prawa podatkowego i podpowiada prawidłowe rozwiązania. Dzięki niej deklaracje wpływające do Urzędu Skarbowego są rozliczone w prawidłowy sposób. My zyskujemy spokój i możemy rozwijać swoją firmę. Przedsiębiorcy często mówią, że ich księgowa jest ich prawą ręką, ponieważ pomaga im w wielu ciężkich sytuacjach oraz rozlicza faktury zakupowe i kosztowe.

Biura rachunkowe 1

Znalezienie dobrego biura rachunkowego nie jest trudne. Warto poczytać opinie w internecie albo sugerować się opiniami naszych znajomych. Z całą pewnością mamy znajomych, którzy mają w tym temacie jakieś doświadczenie. Usługi księgowe oczywiście nie są darmowe. Musimy za nie zapłacić. W zależności od tego, jakie wybierzemy biuro, możemy z nim negocjować odpowiednią stawkę. Często kwota taka nie przekracza 200 zł miesięcznie, a zyskujemy dzięki temu spokój i poczucie, że profesjonalista dokonuje za nas rozliczeń i w razie jakichś pomyłek o wszystkim nas poinformuje.

biuro rachunkowe

Co z kwestią fakturowania?

Oczywiście to my jesteśmy zobowiązani wystawiać faktury i dostarczać je do biura rachunkowego, ale spada z nas odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenie. Nie będziemy też mieli wtedy zbyt wielu sytuacji wymagających stawienia się w urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne także może tam wpłynąć poprzez księgowego. Jednym z biur księgowych, na które warto zwrócić uwagę, mieszkając na Podkarpaciu jest na pewno Biuro rachunkowe Lilla Podlaska, mieszczące się na alei Niepodległości 12/31, 39-300 Mielec; Tel: 17 788 10 80, które już od wielu lat zajmuje się kwestiami rachunkowymi mniejszych oraz większych przedsiębiorstw.

Biura tradycyjne i wirtualne

Można wybrać usługi księgowe w dowolnym miejscu w Polsce i komunikować się z nim przez internet, jednak chyba wygodniejszą formą jest wybór biura na miejscu, ponieważ można wtedy bezpośrednio rozwiązywać ewentualne kłopoty i trudności. Dobre biuro księgowe odpowie również na nasze pojawiające się pytania i będzie służyło nam pomocą, kiedy tego będziemy potrzebować. To wszystko sprawi, że nasz stres związany z prowadzeniem firmy będzie zminimalizowany.


Biura rachunkowe 1 - Czym zajmuje się biuro rachunkowe?