Skip to main content

Znicze przez cały rok

Święto Zmarłych obchodzimy raz w roku- 1 listopada. To właśnie w tym okresie sprzedaż zniczy jest największa. Jednak bez problemu możemy zakupić je przez cały rok np. poprzez sklep internetowy ze zniczami.

znicze i wkłady w sklepie

 Zapalanie ogni przy grobach bliskich to bardzo stara tradycja, sięgająca czasów przed chrześcijaństwem. Po jego nastaniu nie została zaniechana, jednak zmieniła jest jej symbolika. Ogień i jego światło to symbol Boga i jego obecności, a także metafora wiecznego życia po śmierci. Rozjaśnia mroki niewiedzy i niszczy grzech. Znicze są popularne w Polsce, na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Chorwacji, mniej w Czechach i Austrii. W pozostałych krajach zwyczaj palenia zniczy na grobach zmarłych  nie jest tak popularny.
wkład do znicza sprzedawany online
W Polsce prawdziwym zagłębiem produkcji zniczy jest Wielkopolska. W Koninie, w zakładzie produkcji zniczy wytwarza się je cały rok, jednak prawdziwa produkcja rusza w sierpniu, a największe zyski ze sprzedaży odnotowuje się we wrześniu i październiku. W innych miesiącach produkowane są przede wszystkim wkłady do zniczy.

Duży wybór zniczy w sklepie internetowym

Do wyboru mamy wiele rodzajów zniczy i wkładów w różnych cenach. Najtańsze wkłady parafinowe mają najkrótszy czas palenia (do 4 dni). Ceny wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych, w zależności od wielkości. Dodawane są do większości zniczy kupowanych w zestawie z wkładem. Wkłady z olejów utwardzanych są nieco droższe, ale ich czas palenia jest widocznie dłuższy w porównaniu do wkładów parafinowych (do 6 dni). Najdroższymi wkładami (8-10 zł) są te z olejów płynnych- mają one najdłuższy czas palenia do nawet 7 dni. Co ciekawe wkład taki można uzupełniać na bieżąco olejem, co jeszcze wydłuża jego żywotność- nawet do kilku miesięcy.

Wkłady led do zniczy

Coraz popularniejsze są wkłady led do zniczy. Posiadają one żarówkę LED zasilaną energią słoneczną lub baterią. Ich żywotność to nawet kilka tygodni. Ich największą wadą jest fakt, że nie generują prawdziwego ognia, a jedynie światło. Duży wybór wkładów do zniczy LED znajduje się w sklepie internetowym ze zniczami Kamiz24.pl.

znicze w sklepie internetowym

Obudowa znicza jest równie ważna co wkład. Do wyboru mamy znicze szklane, plastikowe lub gliniane. Znicze szklane są cięższe niż plastikowe, ale też bardziej trwałe. Znicze gliniane są mniej popularne ponieważ nie posiadają przykrycia i są podatne na zgaszenie.

Znicze łatwo zakupić w okresie przed 1 listopada, jednak w pozostałych okresach roku są rzadziej spotykane. Z łatwością kupimy je jednak przez internet wpisując w wyszukiwarkę hasło ,,znicze sklep online". Oferty są bardzo zróżnicowane, każdy z pewnością znajdzie coś odpowiadającego wymaganiom. Warto pamiętać o pięknym zwyczaju palenia zniczy przez cały rok, nie tylko od święta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Cyprian · 22 dni temu
    Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są po prostu różne wzory, różne kształty, a tu się okazuje, że istnieją też różne rodzaje wkładów i obudów... Przyznaję, że teraz zmieniła mi się nieco perspektywa.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Nigdy nie sądziłam, że ogrzewanie dużych powierzchni może być problematyczne... Ale nie miałam w ogóle ...
Cyprian 22 dni temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Olaf 22 dni temu A może oprogramowanie erp?
Byłem trochę sceptycznie nastawiony do systemu ERP, ale jednak się przekonałem i nie żałuję. Zdecydowanie ...
Weronika 1 miesięcy temu A może oprogramowanie erp?
Lubię czytać takie technologiczne ciekawostki. Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu takiego systemu😀 Bardzo fajny artykuł 👌
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...