Terapia tlenowa - na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Write a comment

Terapia i rekonwalescencja w komorze hiperbarycznej zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Również i w Polsce popularność tego typu zabiegów sukcesywnie wzrasta. Odpowiedzią na rosnący popyt jest powstawanie pierwszych komór hiperbarycznych na terenie całego kraju. Prowadzona w ten sposób tlenoterapia umożliwia dostarczenie tlenu w trudno dostępne miejsca i wpływa pozytywnie na odbudowę i wzrost komórek macierzystych.

Komora hiperbaryczna Słupsk

Co to jest komora hiperbaryczna?

Komorą hiperbaryczną bywa nazywana szczelnie zamknięta kapsuła, w której istnieje możliwość regulowania ciśnienia do poziomu nawet trzykrotnie większego niż to, określane mianem ciśnienia atmosferycznego. Tego rodzaju zabieg wspiera transport tlenu do komórek i tkanek organizmu, wspierając takie procesy u osób, u których są one utrudnione, a nawet niemożliwe. Poprzez zwiększone ciśnienie, poziom tlenu w organizmie zostaje wyraźnie podniesiony, co z kolei warunkuje szybką regenerację tkanek. W Polsce z sukcesem prowadzona jest terapia tlenowa Słupsk, w której uczestniczą również osoby, zmagające się z różnego rodzaju schorzeniami.

Zalety komory hiperbarycznej – jak działa tlenoterapia?

W komorze hiperbarycznej uczestnicy tlenoterapii przyjmują stuprocentowy tlen, wpływający na odbudowę komórek mięśniowych, regenerację komórek macierzystych i odbudowywanie uszkodzonych neuronów. Tak przeprowadzone zabiegi wspomagają walkę ze schorzeniami, choć coraz większą popularność zyskują one również w środowisku sportowców. Dzięki komorom hiperbarycznym organizm szybciej się regeneruje, co ma duże znaczenie po intensywnych treningach.

Tlenoterapia Słupsk

Jak wygląda tlenoterapia z wykorzystaniem komory hiperbarycznej?

Hiperbaria tlenowa, bo tak nazywa się tlenoterapia z wykorzystaniem komory hiperbarycznej, może odbywać się zarówno w jednoosobowej, jak i w wieloosobowej komorze. Osoba korzystająca z tego rodzaju terapii, może przyjmować tlen zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Przed wejściem do komory należy ściągnąć biżuterię oraz ubranie, pozostając w samej bieliźnie. Dla większego komfortu można okryć ciało kocem. Całość zabiegu trwa ok. godziny. W tym czasie osoba poddawana tlenoterapii czuje się podobnie, jak przy lądowaniu samolotu, co może być zarówno przyjemne, jak i mało komfortowe w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Kto powinien skorzystać z tlenoterapii?

Tlenoterapia wspomaga leczenie schorzeń, takich jak np. zatrucie czadem lub choroba dekompresyjna. W tych przypadkach sesje w komorze hiperbarycznej opłaca NFZ w ramach listy refundacyjnej. Komory hiperbaryczne wspomagają również leczenie oparzeń i wielonarządowych urazów. Wpływają również pozytywnie na osoby zmagające się z autyzmem. Chcąc skorzystać z ich możliwości, warto udać się pod adres https://g.page/tlenarium?share, czyli do Tlenarium - Komora Hiperbaryczna, znajdującego się na ul. Ludwika Mierosławskiego 10, 76-200 Słupsk (Telefon: 692 942 740). 

To właśnie tutaj możliwe staje się poznanie ogromu korzyści, płynących z terapii tlenem, przeprowadzanej w nowoczesnych komorach hiperbarycznych.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.