Sprzęt rehabilitacyjny – dlaczego warto skorzystać z oferty wypożyczalni?

Write a comment

Kontuzje i wypadki zdarzają się każdemu, niezależnie od wieku. Powrót do pełnej sprawności ułatwia wówczas sprzęt rehabilitacyjny. W każdym przypadku powinien on odpowiadać specyfice urazu oraz wspomagać proces rekonwalescencji. Niestety, bardzo często zdarza się, że zakup takiego sprzętu przekracza możliwości finansowe poszkodowanego. Nic dziwnego, bo cena profesjonalnych pomocy medycznych dochodzi nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy. Nowego sprzętu nie opłaca się również kupować, gdy wiadomo, że rehabilitacja będzie mało intensywna, a powrót do pełnej sprawności nastąpi stosunkowo szybko. W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego – dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Ani wiek, ani tym bardziej styl życia nie są w stanie uchronić nas przed nieprzyjemnymi wydarzeniami, jakimi są różnego rodzaju kontuzje i wypadki. Rehabilitacja może jednak przebiegać znacznie szybciej, gdy będzie prowadzona z wykorzystaniem odpowiednio dobranego, profesjonalnego sprzętu. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi patronus-med.pl/sklep-medyczny/ działający przy ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach. Można tutaj nie tylko zakupić, ale również wypożyczyć sprzęt co sprawia, że jego cena będzie znacznie niższa.

Korzyści płynące z wypożyczenia sprzętu medycznego

Dobór sprzętu do rehabilitacji nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony zakup generuje spore koszty, z drugiej natomiast trudno jest dopasować jego funkcje do własnych potrzeb. Wypożyczenie urządzeń pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości. To rozwiązanie znacznie tańsze, a wypożyczony sprzęt trafia pod wskazany adres w bardzo szybkim tempie, co umożliwia rozpoczęcie rehabilitacji znacznie szybciej, niż w przypadku zakupu wyposażenia.

Co więcej, niepotrzebne już urządzenia można zwrócić w miejsce wypożyczenia (np. do Patronus – wypożyczalnia sprzętu medycznego) więc nie będą one zalegały w naszym domu czy mieszkaniu. Profesjonalne wypożyczalnie zapewniają również montaż i serwis sprzętu. Nie trzeba więc martwić się jego złożeniem i przygotowaniem do ćwiczeń. Urządzenia zostaną bowiem dostarczone pod wskazany adres oraz zmontowane przez osoby, które profesjonalnie zajmują się tego typu pracą. Specjalista przyjedzie również na miejsce wówczas, gdy sprzęt przestanie działać. Urządzenia podlegają bowiem naprawie w przypadku awarii, co jest niezwykle ważne, by zachować ciągłość rehabilitacji. Jeśli usterka wystąpi samoistnie, koszty naprawy pokryje wypożyczalnia. Jeśli zaś sprzęt zostanie uszkodzony z winy pacjenta, koszty związane z jego naprawą doliczone zostaną do ceny wynajmu.

Jaki sprzęt oferują wypożyczalnie?

W wypożyczalniach sprzętu można znaleźć np.:

  • szyny podjazdowe,
  • łóżka rehabilitacyjne,
  • koncentratory tlenu,
  • chodziki,
  • balkoniki,
  • wózki inwalidzkie,

Profesjonalne wypożyczalnie oferują również wiele innych urządzeń, w zależności od potrzeb, preferencji i stanu zdrowia pacjenta, zgłaszającego się do placówki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.