O szkoleniu psów

Write a comment

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się treningi, na które można się zapisać wraz ze swoim czworonogiem. Z takiego szkolenia mogą skorzystać osoby, które mają problem ze swoim zwierzakiem, ale również ci, którzy po prostu chcą dowiedzieć się czegoś więcej o profesjonalnym szkoleniu zwierząt. Musimy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się zapisać na trening, to będzie to od nas wymagać trochę czasu oraz sporo motywacji. Warto jednak poświęcić psu część naszej energii - nie tylko go tym uszczęśliwimy, ale również umocnimy relację. Jak wygląda profesjonalny trening psa i jak długo trzeba na niego uczęszczać, aby dał trwałe efekty?

Psi behawiorysta Gdańsk

Pierwsze kroki, czyli jak zacząć przygodę ze szkoleniem psa?

Pierwszym krokiem powinno być zorientowanie się w sytuacji, czyli porozmawianie z trenerami, poznanie ich metod i wybór tego właściwego. Polecanym psim behawiorystą jest Pani Mirosława Kozakiewicz, która świadczy swoje usługi w Gdańsku przy ul. Zbyszka z Bogdańca 1/9, a także na terenie całego Trójmiasta - jej ofertę sprawdzić można na stronie uwierzwpsa.pl lub pod numerem telefonu: 504244429. Po tym etapie nadchodzi czas na umówienie się na zajęcia oraz podanie wstępnych informacji odnośnie naszego pupila oraz tego, jakie mamy oczekiwania względem szkolenia. Pierwsze zajęcia to głównie oswajanie psa z nową sytuacją. Musi on dobrze poznać miejsce, w którym będzie spędzał sporo czasu w kolejnych tygodniach. Następnie, wraz z trenerem, powinniśmy ustalić program szkolenia - będzie on zależał od wielu czynników, takich jak wiek, rasa, charakter oraz możliwości naszego psa. Istotną rolę odgrywa tu również opiekun - to, ile czasu będzie mógł przeznaczyć na trening oraz na jakie końcowe efekty liczy.

Szkolenie psa - ile trwa? Na jakie efekty można liczyć?

Szkolenia odbywają się cyklicznie na placu treningowym. Trwają zwykle jedną godzinę - jest to idealna ilość czasu, która nie zmęczy psa. Takie spotkania odbywają się zwykle 1-3 razy w tygodniu. Nie można zbyt często zabierać psa na treningi, ponieważ zwyczajnie go to znudzi. Każdy program treningu jest dobierany pod konkretnego psiaka. Polega w dużej mierze na uczeniu opiekuna, jak ćwiczyć ze swoim psem, nie popełniając przy tym błędów. Zadaniem trenera jest korygowanie złych zachowań, a także poddawanie pomysłów na polepszenie procesu treningu. Opiekun tak naprawdę sam ćwiczy ze swoim psem. Trener takie sesje nadzoruje oraz udziela niezbędnych wskazówek. Chodzi o to, by pies nauczył się słuchać swojego pana, a nie obcej osoby. Istotne jest więc nauczenie właściciela, jak efektywnie komunikować się z psem.

Szkolenie szczeniaka

Co po szkoleniu?

Nauka psa to proces trwający całe życie, polegający na wyrobieniu prawidłowych zachowań i nawyków u naszego podopiecznego. 2 godziny nauki tygodniowo mają za zadanie naprowadzić opiekuna i jego psa na właściwą ścieżkę, jednak same w sobie nie są wystraczające, by uczynić z naszego pupila zwierzę posłuszne i bezproblemowe. Tak naprawdę to trzeba ćwiczyć codziennie. Przypominać, że piszczenie pod drzwiami nie sprawi, że szybciej wrócimy do domu, a za skakanie na nas nie dostaną miski pełnej jedzenia. Psa trzeba nauczyć naprawdę wielu rzeczy - tego, by nie ciągnął na smyczy, nie warczał na gości ani nie żebrał przy stole. Im wcześniej zaczniemy treningi, tym lepiej.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.