Jakie narzędzia warto mieć w domu?

Write a comment

Narzędzia przydatne są na pewno w każdym domowym warsztacie. Bez tego niczego nie uda się naprawić czy powiesić, na przykład na ścianie. Zawsze powinno znaleźć się jakieś miejsce z rzeczami do majsterkowania, bo rzeczy bywają kapryśne i lubią się psuć. A po co wyrzucać skoro można naprawić? Bez narzędzi się nie obejdzie. Co więc jest niezbędne do posiadania, a co niekoniecznie może się przydać? W tym artykule znajduje się spis najpotrzebniejszych przedmiotów. 

W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć? 

Kiedy pyta się mężczyznę o najbardziej pożądane narzędzie, bez wątpienia na pierwszym miejscu wymieni młotek. Pomoże on zarówno w drobnych naprawach jak i większych pracach remontowych. Zarówno wbijanie gwoździ jak i wyciąganie ich, jest jedną z najczęściej wykonywanych w domu czynności, więc bez tego się nie obejdzie.  Wiele ciekawych informacji odnośnie narzędzi można  również znaleźć na stronie www.dawrek.pl, która posiada dużo artykułów na ten temat. Kolejnymi niezbędnymi przedmiotami na pewno będą:

 • wszelkiego rodzaju śrubokręty,
 • obcęgi
 • kombinerki (najlepiej z gumowymi rączkami),
 • klucze (np. francuski) czy
 • metrówka

Najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w cały zestaw śrubokrętów lub kupno takiego, który ma wymienne końcówki, by na pewno o żadnym nie zapomnieć. Jest to absolutne minimum, które każdy powinien mieć w domu. Posiadając te przedmioty już jesteśmy w stanie, choć po części, coś naprawić. Przedmioty wymienione powyżej są tak proste w obsłudze, że nawet kobieta byłaby w stanie sobie z nimi poradzić i zrobić z nich użytek. Co warto jednak dodatkowo posiadać w swoim zakątku majsterkowicza? Dobrze by było znaleźć tam:

 • taśmę izolacyjną,
 • poziomicę (na przykład by sprawdzić, czy półka, którą chcemy powiesić jest prosto),
 • niewysoką drabinę,
 • papier ścierny,
 • pudełko z gwoździami, haczykami i wkrętami,
 • klucze nimbusowe,
 • kombinerki czy też
 • porządną latarkę (zalecana jest czołowa, by mieć wolne obie ręce).

Przedmiotem niekoniecznie pierwszej potrzeby może okazać się pistolet z klejem na gorąco lub z silikonem. Czasem jednak trzeba posłużyć się maszyną większego kalibru. Tu z pomocą przyjdzie wiertarka, najlepiej z wymiennymi wiertłami, lub wiertarko-wkrętarka. Niektórzy mężczyźni zaopatrują się również w szlifierkę.  Trzeba też zastanowić się z jakiej firmy warto zakupić narzędzia. Na rynku istnieje wiele marek, najpopularniejszymi z nich są Milwaukee oraz Makita. Makita czy Milwaukee - w co warto zainwestować? Warto o tym poczytać w internecie ponieważ trzeba mieć pewność, że sprzęt, w który się zaopatrujemy jest dobrej jakości, posłuży nam przez lata i nie ulegnie szybko usterce.  

Gdzie przechowywać narzędzia?

Przy zakupie niezbędnych narzędzi warto pomyśleć też o wygodnej skrzynce, w której można by pomieścić wszystkie mniejsze rzeczy, żeby się nie pogubiły. Narzędzia byłyby wtedy w jednym miejscu i nie trzeba by było ich szukać w razie potrzeby. Jeśli w domu znajduje się na to miejsce, dobrze jest zrobić specjalny kącik, w którym można wszystko trzymać. To wszystko razem pozwoli zachować porządek, a dodatkowo uniknie się ryzyka, że dziecko podczas nieuwagi rodziców, przypadkowo, zrobi sobie krzywdę. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.