Skip to main content

Jak zorganizować konferencję? - Podpowiadamy!

Dodaj komentarz

Organizując konferencję, bardzo ważne jest zadbanie o każdy, nawet drobny szczegół, dlatego nie jest w stanie tego przygotować jedna osoba, a cały zespół ludzi, którzy na tym się znają. W zależności od tego, jak duże ma być to wydarzenie, przygotowania mogą potrwać kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Finałem tych starań ma być nie tylko sama konferencja, ale również zadowolenie i satysfakcja uczestników.

Konferencja w hotelu

Od czego rozpocząć organizację konferencji?

Organizację konferencji należy poprzedzić zaplanowaniem, ile osób ma wziąć udział w konferencji i gdzie ma ona się odbyć. Warto również zastanowić się nad przewidywanym budżetem. Z kolei w rozliczeniu konferencji — wszelkich kosztów i nie tylko, pomoże biurosad.pl - portal księgowo kadrowy, udostępniający ważne wskazówki z zakresu księgowości nie tylko dla biur rachunkowych. 

Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni hotel biznesowy?

Jedną z najważniejszych cech dobrej konferencji jest odpowiedni hotel biznesowy. Lokalizacja ma kluczowe znaczenie logistyczne dla uczestników, ponieważ od niej zależy to, czy potencjalni uczestnicy zdecydują się na niej pojawić. Dojazd powinien być komfortowy i różnorodny, czyli nie powinno być problemu z dojazdem autem, ale też pociągiem czy nawet samolotem lub komunikacją miejską.

Czym powinien cechować się hotel na konferencję?

  • powinien mieć charakter biznesowy i być stworzony pod tego typu wydarzenia,
  • schludny, prestiżowy, elegancki - pierwsze wrażenie jest bardzo ważne,
  • posiadać eleganckie pokoje, duży parking, a także wiele innych udogodnień jak restauracje, basen czy SPA
  • wyposażony powinien być w sale konferencyjne z możliwością ustawienia ekranu, sprzętu dźwiękowego czy zmieniania układu sali i nawet jej wielkości
  • scena z mównicą
  • możliwość zamówienia cateringu (ustawienia stołów szwedzkich)

Więcej ważnych informacji na temat idealnego hotelu biznesowego, znaleźć można na stronie: https://www.biurosad.pl/blog/jakie-cechy-powinien-posiadac-odpowiedni-hotel-biznesowy, gdzie opisano najważniejsze cechy, którymi powinno odznaczać się miejsce do organizacji konferencji biznesowej. 

Hotel biznesowy

Konferencje hybrydowe

W świecie technologii i Internetu przyzwyczajeni jesteśmy do dostępu do informacji z każdego zakątka świata bez wychodzenia z domu. Dlatego też konferencje często odbywają się w trybie hybrydowym - połączenie świata online i offline. W jednym momencie ludzie spotykają się na sali konferencyjnej, a obecni online mają możliwość obejrzenia jej na żywo dzięki streamowaniu obrazu z sali na platformę webową. Dlatego też bardzo ważna jest dobra jakość sprzętu, aby dźwięk i obraz były nieskazitelne, a łącze internetowe o wysokiej przepustowości, aby uniknąć niepotrzebnych przerw i zacięć.

Branżowe konferencje w dobrym stylu

Podsumowując temat konferencji biznesowych, trzeba zaznaczyć, że uczestnicy oczekują wysokiej jakości wydarzenia. Osoby, które przychodzą na konferencję, związane są często z konkretną branżą, dlatego jako eksperci wymagają perfekcyjnej organizacji i profesjonalnego traktowania. Dlatego warto bardzo dobrze zaplanować wydarzenie i wybrać hotel biznesowy godny zaufania.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.