Skip to main content

Jak wygląda profesjonalna naprawa biżuterii?

1 komentarz

Biżuteria, podobnie jak inne dodatki, jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Często stanowi dla nas dużą wartość sentymentalną, dlatego też decydujemy się na jej naprawę. Jak wygląda profesjonalna naprawa biżuterii? Na co warto zwrócić uwagę?

Biżuteria Kraków

Zakres usług jubilerskich

Uszkodzenia biżuterii mogą posiadać różny stopień zaawansowania, dlatego bardzo ważne jest, aby jej naprawa odbyła się w profesjonalnym salonie jubilerskim. Taka pracownia zajmuje się naprawą łańcuszków, kolczyków, pierścionków oraz innymi drobnymi elementami biżuterii.

W salonach jubilerskich specjaliści zajmują się m.in. lutowaniem pęknięć łańcuszków, pierścionków oraz bransoletek. W skład usług wchodzi też zmniejszenie rozmiaru pierścionka lub obrączki, poprawa grawerunku, czy skrócenie biżuterii. Oprócz tego jubilerzy zajmują się również naprawą lub wymianą wszelkich zapięć biżuterii oraz jej odświeżeniem i czyszczeniem.

Od czego zależy proces naprawy biżuterii?

Proces naprawy biżuterii jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim udając się do salonu jubilerskiego, powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie elementy biżuterii, które będą wymagały rekonstrukcji lub naprawy. Dopiero wtedy jubiler będzie mógł dokonać wstępnej analizy odnośnie usunięcia usterki oraz wstępnie wycenić koszty jej naprawy.

Dodatkowo warto mieć na uwadze fakt, iż na naprawę biżuterii potrzebny jest czas. Po uzyskaniu informacji odnośnie kosztów, otrzymamy też informację o szacunkowym czasie potrzebnym na realizację. Wszystko jest uzależnione od stopnia skomplikowania usterki oraz od ilości surowca, który jest potrzebny.

Pracownia jubilerska Kraków

Jaki salon jubilerski wybrać?

Decydując się na wybór jubilera, który zajmie się kompleksową naprawą, warto zwrócić uwagę na historię jego działania na rynku. Im salon dłużej prosperuje, tym większe doświadczenie równocześnie posiada w zakresie napraw jubilerskich.  Pracownia jubilerska powinna także posiadać własną stronę internetową, na której znajdziemy nie tylko informację odnośnie zakresu usług i cen, ale i możliwość zapoznania się z opiniami innych klientów. Profesjonalna naprawa biżuterii w Krakowie dostępna jest m.in. w salonie Łodzińscy. 

Salon Łodzińscy swoje usługi świadczy na rynku od 1894 roku, stawiając cały czas szczególną uwagę na dbałość o najmniejsze szczegóły. Biżuteria zostanie tutaj profesjonalnie naprawiona niezależnie od stopnia zaawansowania uszkodzenia. Po zakończonym procesie naprawy zostanie także wyczyszczona, aby odzyskała dawny blask. Salon zajmuje się również rekonstrukcją starych wyrobów jubilerskich oraz ich renowacją.

Jak wygląda naprawa biżuterii?

Łańcuszki zdecydowanie najczęściej wymagają napraw, ponieważ są one podatne na wszelkiego rodzaju zerwania i zniszczenia. Najpopularniejszą metodą ich naprawy jest lutowanie. Jest to sprawdzony sposób, który nie pozostawia nieestetycznych śladów po naprawie. Lutowanie powinno odbyć się w salonie jubilerskim, który posiada specjalistyczne narzędzia do przeprowadzenia tego procesu.

W pierwszym kroku jubiler rozpoczyna swoją pracę od oceny uszkodzenia. Sprawdza, czy ogniwa da się ze sobą połączyć. Następnie dobiera odpowiednią metodę lutowania i łączy ze sobą urwane końce. Dodatkowo zabezpiecza nowe połączenia przed ich ponownym uszkodzeniem. Niestety może się okazać, że nie każdy łańcuszek da się naprawić. Jeśli naprawa jest niemożliwa, można rozważyć zakup nowego naszyjnika na stronie: https://lodzinscy.eu/250-naszyjniki, gdzie znajdziemy różnego rodzaju ozdoby na szyję.  

Jak dbać o biżuterię po naprawie?

Po naprawie biżuterii warto pamiętać o jej stałej pielęgnacji. W tym celu warto skorzystać z odpowiednich środków zabezpieczających, które będą ją chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo należy pamiętać o ściąganiu biżuterii przed kąpielą oraz podczas porządków domowych, aby zabezpieczyć ją przed działaniem środków chemicznych. Biżuterię powinno się także ściągać do spania, ponieważ wtedy jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Ulka · 4 miesięcy temu
    Miałam stary wisiorek po mojej babci, jednak wymagał odświeżenia i drobnej naprawy. Bałam się działać na własną rękę ze względu na jego wartość sentymentalną. Odwiedziłam polecanego jubilera w moim mieście i teraz biżuteria wygląda jak nowa, a ja nie martwiłam się ani przez sekundę powierzając mu tak ważną dla mnie pamiątkę. Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie!✨