Jak wybrać używany samochód: 3 wskazówki, aby nie kupować śmieci

Write a comment

Istnieje wiele różnych stron internetowych, ale które wybrać? Skup aut w województwie pomorskim podpowie Ci w tym wyborze.


1. Zdecyduj o swoich wymaganiach

Jak w każdym biznesie, przede wszystkim warto zacząć od siebie. Mianowicie zdecyduj o maksymalnej kwocie pieniędzy, który powinien wydać na samochód, a co najważniejsze, mniej więcej wyobraź sobie, jaki samochód jest w ogóle potrzebny - z mechaniką, z automatem, z napędem na wszystkie koła lub bez, benzyną lub olejem napędowym. Sedan, kombi, crossover? Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów możesz udać się do sprawdzonego Bart - Skup aut za gotówkę, który znajduje się na ul. Dębogórska 134 w Rumii (tel: 505 770 999), lub też odwiedzić stronę internetową firmy auto-skup24.pl. Im więcej dokładnych parametrów zostanie ustawionych, tym węższy i dokładniejszy będzie krąg wyszukiwania, co oznacza, że nie będziesz musiał rozpylać wielu podobnych opcji. Po prostu zrób listę obowiązkowych wymagań dla przyszłej maszyny. Ważny punkt! Od dostępnej kwoty na samochód odłóż 10% - to pieniądze na pilne naprawy, które nadal będziesz musiał wykonać. Wymiana oleju, filtrów, klocków, paska rozrządu, tulei i pyłów po zakupie będzie w każdym razie potrzebna przynajmniej do uspokojenia duszy.

Drugim ważnym punktem jest psychologiczny. Pamiętaj, że za te same pieniądze możesz kupić nowszy, ale mniej prestiżowy samochód lub chłodniejszy, ale stary i najprawdopodobniej problematyczny. Warunkowo, dwuletni Solaris z minimalnym przebiegiem na gwarancji lub dziesięcioletni Lexus ze skręconym przebiegiem, który zmienił trzech lub czterech właścicieli, będzie kosztować jedną kwotę. W jednym przypadku kupujesz niezawodność, pozostawiając ambicje za plecami, w innym - musisz zrozumieć, że będziesz płacić regularne i niszczące naprawy za Status.

2. Skup aut w Kartuzach: znajdź sprzedawcę

Obecnie na rynku działają trzy grupy sprzedawców. Pierwszy to osoby prywatne, drugi to sprzedawcy, trzeci to oficjalni dealerzy z witrynami handlowymi.

Zwracając się do prywatnych sprzedawców, oprócz tego, że musisz mniej lub bardziej zrozumieć stan techniczny samochodu, będziesz musiał również zostać psychologiem, zadając niezbędne pytania i uważnie obserwując, gdzie sprzedawca jest zagubiony i pomarszczony. Tutaj, jak mówią "Fifty-Fifty". Najprawdopodobniej bez pomocy znanego eksperta zakup zamieni się w loterię.

Głównym zagrożeniem jest jakość sprzedawanych samochodów. Do kupców najczęściej trafiają samochody, które z różnych powodów nie zostały zaliczone przez dealerów - są to samochody odzyskane po poważnych wypadkach, ze skręconymi prędkościomierzami, zastawami, z pytaniami do dokumentów i historii w ogóle.

3. Zwróć szczególną uwagę na cenę, przebieg i zdjęcia

Innym kryterium wyszukiwania jest odcięcie przebiegu. Pamiętaj, że nawet najbardziej niezawodne samochody zużywają się przynajmniej pod względem materiałów eksploatacyjnych. Krytyczny przebieg dla większości samochodów wynosi 100-120 tysięcy km. Do tego przebiegu zużywają się części zawieszenia, sprzęgło, przemiennik momentu obrotowego maszyny, koło zamachowe, turbodoładowanie, mechanizm rozrządu i inne drogie elementy.

Za pomocą strony auto-skup24.pl będziesz mógł wybrać dokładnie ten samochód, który Ci odpowiada.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.