Skip to main content

Jak skutecznie usunąć super glue ze skóry — praktyczne porady i sprawdzone metody

Dodaj komentarz

Szybkoschnący klej super glue znajduje się prawie w każdym domu. Ułatwia naprawę uszkodzonych dziecięcych zabawek, rozbitej porcelany i nie tylko. Błyskawicznie i skutecznie skleja plastik, metal, szkło, ceramikę, drewno i wiele innych materiałów. Zastanawiasz się co zrobić, gdy super glue oprócz danego przedmiotu sklei również Twoje palce? Zachowaj spokój i przeczytaj, jak skutecznie usunąć ten klej ze skóry.

Jak usunąć super glue ze skóry?

Klej super glue – czym się charakteryzuje? 

Super glue to łatwy w użyciu klej cyjanoakrylowy o szerokim zastosowaniu. Umożliwia błyskawiczną naprawę drobnych przedmiotów. Z racji tego, że zasycha szybko, zdarza się, że sklei nie tylko to, co w danej sytuacji powinien, ale również palce użytkownika. Chociaż na rynku brakuje zmywaczy przeznaczonych wyłącznie do usuwania super glue, istnieje wiele łatwo dostępnych substancji, które sobie z tym poradzą. W artykule o skutecznych metodach usuwania klejów takich jak kropelka czy super glue zatytułowanym "Jak zmyć kropelkę ze skóry?"  przeczytasz  tym, jakie to substancje i jak je stosować. 

Czym rozpuścić klej super glue? 

Nie wpadaj w panikę, gdy podczas naprawy ulubionych przedmiotów super glue przez przypadek wypłynie na skórę i sklei Twoje palce. W roli rozpuszczalnika sprawdzi się ciepła woda z mydłem lub zmywacz do paznokci. Nie rozklejaj jednak palców na siłę, bo uszkodzisz naskórek, co utrudni pozbycie się kleju. A może interesują Cię profesjonalne sposoby usuwania klejów różnego typu? Jeśli na potrzeby pracy naukowej musisz przeprowadzić własne badania na ten temat, w artykule "Metody badawcze używane w pracach licencjackich" znajdziesz informacje o metodach badawczych, jakie możesz zastosować. 

Sposoby na usunięcie super glue ze skóry

Jak usunąć klej super glue ze skóry? 

W skutecznym usunięciu kleju super glue ze skóry pomoże Ci wspomniany wyżej zmywacz do paznokci z acetonem lub wysokoprocentowy alkohol. Z tymi substancjami postępuj ostrożnie, ponieważ mogą podrażnić lub wysuszyć skórę. Po umyciu dłoni ciepłą wodą z mydłem nasącz płatek kosmetyczny alkoholem lub acetonem, a następnie pocieraj skórę. Gdy usuniesz klej, sięgnij po krem nawilżający, które zregeneruje skórę dłoni. Klej super glue rozpuścisz, mocząc sklejone place w wodzie z solą. Rozpuść sól w ciepłej wodzie, włóż palce do miski z roztworem na 15 minut. Następnie delikatnie je rozdziel. Na blogu wielotematycznym presellpage.info.pl czeka na Ciebie więcej porad, jak skutecznie usunąć super glue ze skóry. 

Jak bezpiecznie używać super glue?

Zanim użyjesz super glue, przeczytaj instrukcję i zastosuj się do wskazówek producenta. Jako że tubka super glue jest mała, dostosuj siłę nacisku, aby uniknąć wypłynięcia dużej ilości kleju. Chcesz ograniczyć ryzyko sklejenia się palców? Nie kieruj otwartej tubki w swoją stronę, a na czas pracy z klejem załóż jednorazowe rękawiczki. Gdy super glue dostanie się do oka lub ucha, udaj się po poradę do lekarza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.