Czym różni się skup samochodów od komisu? - Wyjaśniamy!

Write a comment

Wiele ludzi decyduje się na sprzedaż swojego samochodu i kupno nowego. Tradycyjna sprzedaż jednak może trwać tygodniami, a nawet miesiącami. Trafiamy na osoby, które nie są zdecydowane, albo nagle rezygnują z kupna. Czasem na naszej drodze spotkamy również oszustów. Znalezienie potencjalnego kupca jest bardzo trudne i wymaga ogromnej cierpliwości sprzedającego. Przed sprzedażą warto się zastanowić nad komisem samochodowym lub skupem aut. Obie firmy kuszą sprzedających, ponieważ skupują samochody nowe, ale także te używane i nierzadko powypadkowe. Co zatem różni komis oraz skup samochodów?

Komis - na czym polega jego praca?

Na samym początku warto zaznaczyć, iż w przypadku komisów samochodowych, pojazdy stają się pośrednikiem między właścicielem a potencjalnym nabywcą. Kiedy już pojazd oddamy do takiej firmy, nie możemy z niego korzystać, ani przechowywać w nim żadnych rzeczy. Proces sprzedaży samochodu przez komis jest jednak długi i wymaga niemałej cierpliwości. Właściciel firmy zawsze informuje właściciela samochodu, kiedy ktoś jest zainteresowany nabyciem auta. Komis różni się od skupu również tym, iż ich usługi skierowane są konkretnie do jednego, indywidualnego i prywatnego klienta, który ma na sprzedaż jeden, docelowy samochód.

Jak wygląda praca skupów samochodowych?

Oferta skupów aut skierowana jest do osób prywatnych, ale także przedsiębiorstw. Firmy nie mogą pozwolić sobie na długi czas oczekiwania, tym bardziej, jeżeli sprzedają na przykład całą flotę pojazdów. Wówczas chętniej korzystają z usług skupów samochodowych, ponieważ czas oczekiwania na gotówkę jest o wiele krótszy, niż w przypadku komisów. Skup samochodowy, taki jak na przykład AUTO-BART Skup Aut Gdynia: skupaut-gotowka.pl, mieszczący się przy ul. Obrońców Wybrzeża 14 w Gdyni (Tel: 604 976 543), jest również bezpośrednim odbiorcą w procesie sprzedaży pojazdu. Oznacza to, iż właściciel auta, kiedy sprzedaje je do tej firmy, nie musi przejmować się koniecznością zapłaty prowizji. Ogromną różnicą pomiędzy funkcjonowaniem komisów oraz skupów, a także wielką zaletą skupów, jest szybkie załatwienie wszelkich formalności już podczas pierwszego spotkania. Już wtedy sprzedający podaje wszystkie informacje na temat samochodu, podpisuje umowę kupna-najmu, a także dostaje gotówkę do ręki. 

skup samochodów powypadkowych

Komis i skup - co lepiej wybrać?

Jak i w przypadku jednej, tak i drugiej firmy, wszystko jest udokumentowane i całkowicie legalne. Skup aut używanych jest na prowadzeniu jednak dlatego, ponieważ tam szybciej załatwisz wszystkie formalności i dostaniesz pieniądze. Jeżeli nie zależy Ci jednak na czasie, możesz udać się do komisu. Działają one dłużej na rynku i z pewnością korzystali z ich usług nawet Twoi dziadkowie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.