Skip to main content

Czy warto zrobić plastykę powiek?

Pierwsze oznaki starzenia się twarzy widać na delikatnej skórze wokół oczu, która najszybciej traci jędrność i elastyczność. Pojawiają się głębokie zmarszczki i worki pod oczami, a górne powieki zaczynają opadać, co ogranicza pole widzenia. Tego rodzaju mankamenty sprawiają, że twarz nie tylko wygląda na dużo starszą, ale i nieustannie zmęczoną. Zastanawiasz się, jak odzyskać promienny wygląd? Przeczytaj, na czym polega plastyka powiek i kiedy warto ją wykonać.

Czy warto wykonać plastykę powiek?

Plastyka powiek — na czym polega?

Plastyka powiek zwana też blefaroplastyką to operacja plastyczna powiek górnych lub dolnych. Poprawia ich wygląd, przywraca zarówno estetykę twarzy, jak i prawidłowe pole widzenia. Zabieg polega na nacięciu naturalnych fałd skóry powiek i usunięciu nadmiaru: skóry, tkanki tłuszczowej i mięśnia okrężnego. Blizn po zabiegu prawie nie widać. Plastykę powiek górnych i dolnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym. Operacje te można wykonać oddzielnie lub w trakcie jednego zabiegu. Na stronie plastykapowiekgdansk.pl znajdziesz szczegółowe informacje o przebiegu blefaroplastyki.

Jak przygotować się do plastyki powiek?

Rozważasz korektę powiek? Koniecznie wybierz się na konsultację lekarską, podczas której lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu. Jednak zanim to nastąpi, specjalista przeprowadzi wywiad zdrowotny i skieruje Cię na podstawowe badania. Podczas wizyty lekarz oceni stan powiek i ustali zakres zabiegu, a następnie omówi z Tobą jego przebieg i podpowie, jak się przygotować. Poznasz dokładny koszt plastyki powiek. Ceny tego zabiegu różnią się w zależności od miasta i kliniki, jaką wybierzesz. Na stronie cennik sprawdzisz, ile kosztuje blefaroplastyka w Klinice Derm Estetyka w Gdańsku.

Kiedy warto wykonać plastykę powiek?

Plastykę powiek wykonuje się ze względów estetycznych i zdrowotnych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, zwykle w wieku dojrzałym. Z upływem lat u wielu osób skóra na górnych powiekach rozciąga się i zaczyna zwisać. Opadające powieki mogą pojawić się też na skutek choroby lub wypadku. Nie tylko postarzają one twarz i ale także utrudniają widzenie. Z kolei worki pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. W ukryciu tego rodzaju defektów nie pomoże makijaż. Aby przywrócić twarzy młody wygląd, warto wykonać zabieg chirurgiczny - korektę powiek, która daje szybki i długotrwały efekt. W artykule: „Blefaroplastyka: Co to jest i dlaczego jest wykonywana?” przeczytasz, jakie są główne wskazania do tego zabiegu. 

Czy warto wykonać blefaroplastykę powiek?

Plastyka powiek — jakich efektów można się spodziewać?

Plastyka powiek wykonana u doświadczonego chirurga to bezpieczny i skuteczny sposób na odmłodzenie nie tylko okolic oczu, ale i całej twarzy. Zabieg ten gwarantuje długotrwałe efekty. Chociaż szwy zdejmuje się już po tygodniu od operacji, a powieki goją się w ciągu 10 dni, ostateczne efekty zauważysz dopiero po kilku miesiącach. Aby ułatwić gojenie się powiek, po opuszczeniu kliniki zastosuj się do zaleceń lekarza - przede wszystkim nie wytężaj wzroku. Dzięki blefaroplastyce Twoje spojrzenie odzyska promienny blask, a twarz nabierze wyrazistości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Teresa · 5 miesięcy temu
    Blefaroplastyka zmieniła moje życie na zawsze. Moje problemy z podwijająca się powieka odeszły w zapomnienie! Jeśli ktokolwiek kto czyta ten komentarz i  zastanawia się nad tym, czy warto zrobić plastykę powiek, odpowiedź brzmi — TAK! 

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Cyprian 6 godzin temu Znicze przez cały rok
Nie sądziłem, że jest taki duży wybór w modelach zniczy 😳 Do tej pory myślałem, że są ...
Pracowałam kiedyś w firmie, która w jednym ze swoich budynków miała zamontowany wspomniany tutaj system ...
Po przeczytaniu artykułu pomyślałam o odnowieniu swojego mieszkania. Nowoczesne technologie w projektowaniu wnętrz, takie jak ...
Mój aktualnie już mąż oświadczył mi się na plaży... Co to był za wieczór!😍 Wszystko przygotował ...
Stanisław 1 miesięcy temu Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne?
Faktycznie łóżka rehabilitacyjne i ogólnie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie są najtańsze, ale jest dużo ...