Co zrobić z samochodem po wypadku?

Write a comment

Poważne awarie samochodu to sytuacja, która może spotkać każdego kierowcę. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy pojazd służy już wiele lat i jego poszczególne podzespoły ulegały powolnemu zniszczeniu podczas codziennej eksploatacji. W wielu przypadkach uszkodzonego poważnie samochodu nie opłaca się już naprawiać. Często również naprawa jest skomplikowana i czasochłonna. Koszty części, które należy zakupić oraz opłacenie mechanika, niejednokrotnie przewyższa wartość rynkową samochodu. Nieco inną, choć równie nieprzyjemną sytuacją, są wypadki drogowe, w wyniku których pojazd zostaje poważnie uszkodzony. Niestety, bardzo często jego stan wyklucza możliwość powrotu na drogę, nawet po dokonaniu wielu napraw. Kasacja samochodu to jednak ostateczność. Co jeszcze można zrobić z uszkodzonym pojazdem, by zyskać nieco gotówki?

Kiedy złomowanie auta jest opłacalne?

Auto, które uległo wypadkowi, stanowi sporych rozmiarów problem dla właściciela. Naprawa samochodu z ubezpieczenia nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Może się ona przedłużać w nieskończoność lub też generować koszty, przewyższające znacznie wartość rynkową pojazdu. Wycena, która przeprowadzana jest przez pracowników firm ubezpieczeniowych, nie zawsze oddaje realny stan auta i zaistniałe w tym względzie potrzeby. Jeśli naprawa samochodu przestaje być opłacalna, wiele osób zastanawia się nad jego złomowaniem. Warto jednak przemyśleć, czy samochód rzeczywiście nie posiada już żadnej wartości rynkowej. Współcześnie różnego rodzaju skupy aut używanych z chęcią odkupują pojazdy z różnego rodzaju usterkami i wadami oraz te, które uległy zniszczeniu w wyniku nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Jednym z nich jest skup aut w Słupsku, gdzie za gotówkę sprzedać można samochód osobowy, dostawczy czy terenowy, niezależnie od jego stanu technicznego.

Jak działają skupy aut używanych?

Skupy aut używanych skupują nie tylko sprawne, ale również i powypadkowe, uszkodzone samochody. Często bowiem zdarza się, że pomimo sporych zniszczeń, wiele części auta pozostaje jeszcze w pełni sprawnych i nadaje się do serwisowania podobnych modeli pojazdów. Samochody takie są jednak nie tylko rozbierane na części, przeznaczone następnie do handlu. Są one bowiem również naprawiane, dzięki czemu mogą wrócić na drogi zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Jak przebiega sprzedaż samochodu w skupie?

Jak pokazuje praktyka, na uszkodzonym samochodzie można jeszcze zarobić, a jego sprzedaż wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Polega ona głównie na nawiązaniu kontaktu z pracownikiem skupu, który poprowadzi klienta przez proces sprzedaży, zakończony podpisaniem adekwatnej umowy. Zanim jednak do tego dojdzie, należy ustalić jej szczegóły. W tym celu odbywa się rzetelna wycena pojazdu, dzięki której możliwe staje się ustalenie jego rzeczywistej wartości rynkowej. Dobre skupy gotówkę wypłacają do ręki sprzedającego tuż po zakończeniu transakcji. Ta z kolei przebiega wręcz błyskawicznie, a kontakt może obywać się również w formie telefonicznej lub mailowej. Odwiedź stronę https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-slupsk, wypełnij formularz sprzedaży samochodu i poczekaj na kontakt od jednego z pracowników Skupu aut Słupsk Auto-Bart. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.