Co należy wziąć pod uwagę decydując się na wynajem prywatnego detektywa?

Write a comment

Korzystanie z usług prywatnego detektywa staje się coraz popularniejsze w Polsce. Z usług detektywistycznych korzystają nieufające sobie pary, rodzicie podejrzewający nianie, ale też duże przedsiębiorstwa sprawdzający pracowników. Znalezienie kompetentnego detektywa wymaga zaangażowania. Na co trzeba zwrócić uwagę? 

Na rynku istnieje wiele agencji detektywistycznych. Warto  się z nimi zapoznać, by móc wybrać tą najlepiej dopasowaną do potrzeb zleceniodawcy. Detektywem godnym zaufania jest Prywatny Detektyw Magdalena Pławińska, która przyjmuje swoich klientów w Poznaniu na al. Marcinkowskiego 2a (tel: 795 921 021). Szczegółowa oferta detektywa dostępna jest na stronie: https://www.detektywmagdar.pl/oferta/ lub pod wskazanym numerem telefonu. 

Licencje i zezwolenia

Każdy detektyw musi posiadać licencje oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Niezależnie, czy pracuje jako freelancer, czy jest częścią większej agencji. Ubezpieczenie z tytułu prowadzenia działalności detektywistycznej chroni detektywa oraz zleceniodawcę przed potencjalnym pozwem. Jeśli agencja nie będzie posiadała ważnego ubezpieczenia, klient może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Dodatkowo w przypadku agencji warto sprawdzić czy placówka jest zarejestrowana w KRSS lub CEIDG.

Podpisanie umowy o świadczenie usług detektywistycznych   

Profesjonaliści już na pierwszym spotkaniu zapoznają klienta z umową. Wszystkie informacje w niej zawarte muszą być jasne i zrozumiałe. Powinny się w niej znaleźć wyszczególnione usługi, jakie detektyw oferuje zleceniodawcy. Warto dodać też jakich działań oczekuje klient.   

Raportowanie i zbieranie informacji

Każdy detektyw ma obowiązek regularnego informowania klienta o postępującym dochodzeniu. Zwykle detektyw albo agencja na bieżąco przekazuje dowody jakie udaje im się zebrać w sprawie. Mają one formy krótkich raportów lub sprawozdań. Warto zwrócić uwagę na rzetelność prezentowanych informacji. Dodatkowo po zakończeniu dochodzenia klient otrzymuje finalny raport. W nim znajdują się wszystkie materiały jakie udało się zebrać. Dodatkowo, zwykle opisane jest w jaki sposób zebrano dowody oraz wszystkie działania podjęte przez detektywa.

Dyskrecja, dostępność i doświadczenie

W każdym zawodzie można znaleźć młodych, zdolnych ludzi, który idealnie odnajdują się w swojej roli. To rzadkość. Wynajmując detektywa lub agencję warto sprawdzić jak duże ma doświadczenie. Można zapytać w jakich obszarach specjalizuje się dana osoba. Jeśli detektyw ma 30 lat doświadczenia w sprawach rodzinnych jest w nich ekspertem. Może mieć jednak problem zbierając informacje o potencjalnym kontrahencie. 

Agencja detektywistyczna powinna być dostępna całą dobę. Nawet jeśli detektyw prowadzący sprawę jest nieobecny, do dyspozycji klienta pozostaje detektyw dyżurny. Pozwala to na unikanie nieporozumień oraz szybki przepływ informacji. Zwłaszcza, że detektywi często pracują do późna w nocy lub w weekendy. 

Prawo chroni materiał dowodowy zebrany przez detektywa. Dobrze sprawdzić opinie jakie krążą o agencji lub freelancerze. W tym zawodzie dyskrecja jest kluczowa.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.