Botoks – wszystko, co musisz o nim wiedzieć przed zabiegiem

Write a comment

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu już od wielu lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem, a ich popularność sukcesywnie wzrasta. Pomimo tego, że zostały one gruntownie przebadane i uznawane są za w pełni bezpieczne, nie maleją również kontrowersje, związane z tego rodzaju ingerencją w wygląd zewnętrzny. Pomimo tego w dalszym ciągu coraz więcej osób decyduje się skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna medycyna estetyczna. Botoks działa bowiem niezwykle szybko, a wymarzonymi efektami można często cieszyć się natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Botoks na czoło

Co to jest botoks?

Botoks to inaczej toksyna bulionowa. Substancję tą w sposób naturalny wytwarzają bakterie, należące do grupy clostridium botulinum. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje botoks przede wszystkim w walce z pierwszymi oznakami starzenia się oraz z głębszymi zmarszczkami, negatywnie wpływającymi na estetykę twarzy.

Jak działa botoks?

Botoks wstrzykiwany jest w ten obszar twarzy, na którym pojawiają się zmarszczki mimiczne. Z tego względu najczęściej stosowany jest botoks na czoło, choć pacjenci coraz częściej decydują się również na zabieg w okolicach oczu i ust. Aplikacja toksyny bulionowej prowadzi do częściowego paraliżu mięśnia, w który została ona wstrzyknięta. Blokuje to marszczenie się skóry, nawet przy ekspresyjnej mimice twarzy. Skóra odzyskuje wygładzony wygląd, a osoba, która poddała się zabiegowi, wygląda zdecydowanie młodziej. Jeszcze całkiem niedawno dużą popularnością cieszył się również tzw. botoks prewencyjny. Stosowały go osoby młode, a jego zadaniem było opóźnienie pojawienia się nieestetycznych zmarszczek w przyszłości.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem botoksu?

Cena zabiegu jest zależna od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj przede wszystkim obszar, w który substancja ma zostać wprowadzona. Duże znaczenie ma także miejsce, w którym zdecydujemy się poddać zabiegowi. Sporą popularnością wśród klientów cieszy się Derm-Estetyka, czyli nowoczesny gabinet medycyny estetycznej, mieszczący się przy ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni (tel. 500 430 484). Analiza cenników poszczególnych firm pozwala stwierdzić, że najtaniej wynosi zabieg na tzw. kurze łapki wokół oczu, zaś najkosztowniejsze będzie usunięcie zmarszczek z obszaru szyi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak dowiedzieć się można z artykułu zamieszczonego na stronie https://derm-estetyka.pl/usuwanie-zmarszczek-na-czole.html/, każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której omówione zostają ewentualne przeciwwskazania. Tylko szczegółowy wywiad pozowali zapobiec objawom niepożądanym oraz zapewni niezbędne bezpieczeństwo. Z zabiegu z użyciem botoksu powinny z pewnością zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do wstrzyknięcia toksyny bulionowej będą również problemy skórne (w tym trądzik) oraz widoczne zapalenie w obszarze zabiegu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.