Skip to main content

Aranżacje kominków - Jak ozdobić kominek w salonie?

1 komentarz

Nie ulega wątpliwości, że kominek jest zazwyczaj centralnym elementem salonu. Jego odpowiednie wykończenie może podkreślać estetykę całego wnętrza. Dlatego każdy domownik powinien przemyśleć jego wygląd. Warto zaznaczyć, że nawet nieskomplikowany projekt kominka często zachwyca. Przede wszystkim wygląd kominka powinien być dopasowany do aranżacji salonu.

Kominek Wrocław

Jak ozdobić kominek w salonie?

Oczywiście wybór dekoracji zależy przede wszystkim od stylu, w jakim został urządzony salon. W przypadku salonu w stylu klasycyzm już sam portal wokół kominka jest na tyle dekoracyjny, że nie potrzeba umieszczać dodatkowe ozdoby. Elegancki oraz rzeźbiony bądź tłoczony portal powoduje, że kominek staje się bardziej elegancki. Ponadto na kominku można ustawiać także inne ozdoby, takie jak rodzinne zdjęcia, świeczniki, flakony czy rzeźby. Należy podkreślić, że do ozdobienia zostaje również ściana nad kominkiem. Ściana nad kominkiem to świetne miejsce do tego, aby powiesić różne obrazy lub lustro. Pomysł z lustrem świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Lustro zawsze optycznie powiększa dane wnętrze.

Styl minimalistyczny kominka – prosto pięknie

Obecnie minimalizm ma wiele swoich zwolenników. Nic w tym dziwnego – nadaje wnętrzom elegancji i przytulności. Jednak niektóre osoby uważają, że styl ten jest dość surowy, aczkolwiek nie musi być taki. Wystarczy, że domownik położy na podłodze panele drewniane oraz wykończy salon w ciepłych kolorach. Naturalnie wkład kominkowy też może być zaprojektowany z myślą o wnętrzu minimalistycznym - jego gładka zabudowa i szklane drzwiczki to szykowny oraz schludny salon.

Kominki Wrocław Lexus

Ceglane wykończenie kominka

Współcześnie zazwyczaj kominek wyłożony jest cegłą. W sklepach dostępne są gotowe płytki emitujące cegły, ale ich kładzenie nie jest proste. Tego typu płytki wymagają odpowiedniego docinania przy krawędziach oraz równego układania w celu stworzenia odpowiedniego wzoru. Poza tym trzeba zapełniać fugi po to, aby zakryć łączenia. Zaletą takie rozwiązania jest to, że możesz pomalować ścianę wyłożoną płytkami w taki sposób, by pasowała do aranżacji salonu. Inną opcją jest przycinanie pojedynczych płytek i od razu przyklejanie ich na ścianę.

Pomysły na ozdoby z DIY

Z całą pewności ozdoby DIY są oryginalne oraz wyjątkowe, tym samym domownik wykonana dekorację DIY na kominek z łatwością. Czasami potrzebny jest tylko pomysł, a każda realizacja stanie w zasięgu dłoni. Najłatwiejszym sposobem ozdobienia kominka, będzie obłożenie listkami dekoracyjnymi. Listki muszą być wykonane z materiałów odpornych na wysoką temperaturę. Kominek co prawda jest izolowany termicznie, ale zabudowa nieustannie narażana jest na trudne warunki pracy. Z kolei listki dekoracyjne nie muszą być klejone, ponieważ w sklepach klient znajdzie specjalne uchwyty, mocowane na kołki rozporowe. Dzięki nim konsument unika klejenia listew w miejscu, gdzie występują częste zmiany temperatur.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Luiza · 1 miesięcy temu
    Świetny artykuł! Chętnie skorzystam z tipów na ozdobienie kominka, dzięki czemu moja przestrzeń będzie jeszcze atrakcyjniejsza! Dzięki :)