Szklane wnętrza

szkło lacobel

W dzisiejszych czasach dom to już nie tylko miejsce, w którym przebywamy z rodziną i przyjaciółmi. To przestrzeń, która odwzorowuje nasz charakter, pasje czy zainteresowania. Może być przytulna, ze szczyptą nowoczesności, klasyczna, z mnóstwem roślin.

Urządzanie wnętrz

Opcji jest tyle, ile stylów i charakterów. Oczywiście z każdym sezonem przychodzi do nas nowa moda na urządzanie wnętrz. Ostatnimi czasy prym wiedzie styl skandynawski- minimalistyczny, łatwy w utrzymaniu, bez zbędnych dodatków. Wiele osób odnajduje się w nim doskonale, inni wolą szarość i biel przełamać czymś bardziej nowoczesnym. Dlatego właśnie powstał trend na drzwi szklane, które otwierają przestrzeń oraz wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej światła. W każdym mieszkaniu czy biurze może znaleźć się korytarz, który nie posiada dostępu do światła dziennego. Takie rozwiązanie jest idealne do miejsc, które zostają owego dziennego światła pozbawione. W końcu nic nie zastąpi promieni słońca wpadających do domu lub miejsca pracy.

Elementy szklane w wystroju wnętrz

Elementy szklane do wnętrza sprawiają, że staje się ono bardziej nowoczesne, wyrafinowane i indywidualne. Kojarzy się z elegancją ale i swego rodzaju klasą oraz szykiem. Dlatego tak popularne w ostatnich latach jest szkło lacobel wykorzystywane w niemal każdym pomieszczeniu- od salonu, w którym może zastąpić lustro, po kuchnię, gdzie znakomicie spełnia swoją rolę będąc zamiennikiem klasycznej farby lub glazury. Pięknie odbija światło, dodaje pomieszczeniom indywidualnego charakteru i jest proste w utrzymaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kolorów oraz rodzajów szkła lacobel. Producenci są w stanie wyciąć z nich praktycznie każdy kształt i dopasować do pomieszczenia w którym ma się znajdować. Dzięki powłokom ochronnym oraz hartowaniu można zastosować je w kuchniach, również w pobliżu kuchenek indukcyjnych i gazowych. To element, który wyróżnia i dodaje elegancji. Warto zastanowić się, czy nie wykorzystać jego potencjału we własnym mieszkaniu lub biurze. Z pewnością będzie to znakomity wybór!