Stare meble w nowym stylu

Trendy w wystroju wnętrz ulegają ciągłym zmianom, podobnie jak w przypadku trendów w modzie. Urządzenie wnętrza ze smakiem to niełatwe wyzwanie. Katalogowe wnętrza stanowią źródło inspiracji dla osób, które remontują lub urządzają swoje domy czy mieszkania. Dzisiejszy artykuł nie mógłby powstać bez pomocy Pani Agnieszki - właścicielki pracowni Stare na Nowe, która zorganizowała już niejeden kurs tapicerski w Warszawie. Pracownia znajduje się przy Al. Niepodległości 19, a najlepiej kontaktować się pod numerem telefonu 604 570 351.

Fotel po renowacji na warsztatach Stare na Nowe

Gust przy urządzaniu mieszkania

Urządzanie wnętrza staje się dużo prostsze, jeśli jasno i precyzyjnie potrafimy określić styl, który nam odpowiada. Dużą rolę w urządzaniu wnętrza ma lokalizacja naszej posiadłości. Oprócz własnych preferencji warto uwzględnić spójność naszego miejsca zamieszkania z otoczeniem. Mimo, iż łączenie starego z nowym jest obecnie w modzie, trzeba bardzo uważać, aby końcowy efekt nie okazał się kiczem. Przykładem takiego niewyważenia, może być zainstalowanie neonowych lampek w wiejskiej kuchni, której część centralną stanowi stary piec kaflowy. Jest to skrajny przykład wyjątkowo nieudanej próby nadania staremu wnętrzu nowoczesności.

Odnawianie mebli sposobem na życie

W ostatnich latach bardzo zauważalna stała się moda na odnawianie mebli oraz wykonywanie własnoręcznych ozdób do naszych domów. Wiele osób odnajduje w tym zajęciu swoją pasję, a często także sposób na zarabianie pieniędzy. Bardzo często w telewizji przeprowadza się wywiady z osobami, które porzuciły swoje dotychczasowe zajęcie, np. pracę w korporacji, na rzecz własnej działalności związanej z urządzaniem wnętrz.

Kursy tapicerskie

Aby jednak odnieść sukces w tej dziedzinie ważne jest zadbanie o rozwój swoich zdolności manualnych. Najrozsądniejszym sposobem na to, aby pomóc naszej kreatywności się rozwijać jest znalezienie dla siebie odpowiedniego kursu. Moda na odnawianie mebli sprawiła, że jak grzybów po deszczu zaczęło przybywać wszelkiego rodzaju instytucji prowadzących warsztaty z kreatywności. Wiele zakładów oferuje osobom zainteresowanym odnawianiem mebli kurs tapicerski.

Jak wyglądają warsztaty tapicerskie?

Ogólnie rzecz biorąc, są to zajęcia, podczas których słuchacz zyskuje wiedzę na temat drewna, materiałów i tkanin oraz, w ramach zajęć praktycznych, uczy się sposobów ich wykorzystania. Wiele osób zapyta, w jakim celu ktoś chciałby naprawiać stare meble, skoro sklepy meblarskie oferują tak szeroką gamę produktów? Po pierwsze, jest to kwestia mody na meble unikatowe, których nie spotkamy w co drugim domu. Po drugie, domy i mieszkania często są spuścizną po naszych rodzicach czy dziadkach. Bardzo często w sytuacjach, gdy dziedziczymy mieszkanie po zmarłej babci, budzi się w nas szczególny rodzaj sentymentalizmu. Stare elementy wystroju wnętrza przypominają nam o osobach, które z nich korzystały. Nawet jeśli takie mieszkanie wymaga odświeżenia czy remontu, chcemy, aby pewne rzeczy zostały jak najmniej naruszone.