Projekt stylowego kominka z kamienia

Temat ogrzewania mieszkania czy domu jest zwykle bardzo interesujący, ponieważ każdy, kto buduje dom ma swoje wyobrażenie czym będzie go ogrzewał. Najpopularniejszym i obecnie chyba najkorzystniejszym źródłem ciepła jest gaz. Jednak wielu inwestorów chce posiadać w domu kominek, dlatego ogrzewanie drewnem jako alternatywa ciągle pozostaje w modzie. Aby skomponować ciekawe wnętrze salonu z kominkiem, należy zastanowić się nad kilka ważnymi sprawami.

Elegancka obudowa kominkowa w salonie, wykonana przez Kominki LEXUS Słoninka A.

Nowoczesne kominki z kamienia

Po pierwsze jego umiejscowienie. Projekt kominka narożnego to obecnie bardzo modne i chętnie wybierane rozwiązanie. Pozwala ono na zaoszczędzenie miejsca w całym pomieszczeniu. Kominek nie stanowi wtedy centralnego miejsca w naszym salonie, a jest dyskretnie ulokowany w jego rogu. Jest to podejście całkiem praktyczne. Wiele zakładów kamieniarskich, takich jak Kominki Wrocław LEXUS Słoninka A., który znajdziemy pod adresem ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław (Tel: 607 671 150) przyznaje, że coraz częściej wykonuje tego typu kominki w domach swoich klientów. Jeżeli kiedykolwiek przebywałeś w salonie, w którym kominek jest umiejscowiony centralnie, mogłeś zauważyć, że w bezpośredniej jego bliskości często nie było najczyściej. Sadza, kawałki kory i drzazgi lubią roznosić się po całym pomieszczeniu, szczególnie w przypadku centralnego umiejscowienia kominka. Dlatego projektanci często polecają montaż kominka właśnie w narożu pomieszczenia. Dzięki temu przeznaczamy niejako całą sferę dla ognia. W tym rogu umieszczamy również stojak na drewno. Dzięki temu zachowujemy nieporządek związany z kominkiem właśnie w tym jednym narożniku.

Kamienna obudowa kominkowa wykonana przez zakłd kamieniarski Kominki Lexus we Wrocławiu

Obudowy kominkowe z kamienia

Totalnie indywidualną kwestią jest wygląd kominka. W dzisiejszej, jakże szerokiej ofercie sklepów budowlanych czy to stacjonarnych czy internetowych możemy wybierać w niezliczonych wzorcach. Oferowane obudowy kominkowe różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane, stylem, wielkością oraz innymi, mniej istotnymi detalami. Podczas wybierania uwzględnijmy w jakim stylu planujemy utrzymać wnętrze naszego salonu czy jadalni. Jeżeli lubimy meble w kolorze drewna, bardzo dobrze będzie komponowała się obudowa wykonana z marmuru. Jest to jedno z popularniejszych, bardzo trwałych rozwiązań. Marmur jako surowiec charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia. A podczas rozpalania niejednokrotnie zdarzy nam się uderzył klockiem drewna w powierzchnię obudowy kominkowej. Dlatego ważne jest, aby wybrać materiał, który będzie wytrzymały. Drugą bardzo ważną cechą jest łatwość utrzymania w czystości. Chropowate powierzchnie nie będzie łatwo wyczyścić. Sadza może dostać się w głębsze rysy w materiale i nie będziemy w stanie ich doczyścić. W konsekwencji będziemy zmuszeni użyć agresywniejszych środków czyszczących lub szorować powierzchnię do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Niestety po takim czyszczeniu powstają jeszcze większe rysy, których będzie bardzo trudno się pozbyć. Dlatego przemyślane zakupy pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu podczas sprzątania.