Profesjonalny serwis wind

serwis wind

Windy są elementami wyposażenia niemal każdego wyższego budynku. Ciężko sobie jest wyobrazić funkcjonowanie nowoczesnych budynków bez sprawnej windy. Jej brak jest doceniany jednak bardzo często w momencie, gdy dojdzie do jej awarii. Aby uniknąć tego stanu rzeczy, konieczny jest profesjonalny serwis wind, który będzie się odbywać w regularnych odstępach czasowych.

Konserwacja- zapobieganie usterkom

Sami producenci wind przy dokonywaniu zakupów oferują gwarancję przeprowadzania serwisów technicznych, jak i oczywiście napraw skutków nieprzewidzianych awarii. Konserwacja wind powinna odbywać się regularnie, w ten sposób ryzyko awarii jest minimalizowane niemal do zera. Co tak naprawdę jest zaliczane do etapów konserwowania wind. Jednym z głównych celów jest na pewno wykonywanie szeregu czynności zapobiegawczych, ponieważ dzięki temu zabiegowi proces zużywania się poszczególnych części ulegnie spowolnieniu. Przeprowadzanie profesjonalnej konserwacji przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa jej użytkowników. Podczas serwisowania windy pracownicy mają obowiązek sprawdzenia wszystkich części oraz urządzeń wchodzących w skład windy. Jeżeli zauważą, że niektóre części są zużyte, ich obowiązkiem jest dokonanie wymiany. Konieczne jest też zabezpieczenie windy przed korozją, wykonywane jest też kompleksowe czyszczenie. W ramach usług świadczonych przez na przykład serwis wind Komodo, właściciel może korzystać z całodobowego nadzoru technicznego oraz działań profilaktycznych, takich jak na przykład smarowanie i naprawianie uszkodzonych elementów.

montaż wind

Ekipa do zadań specjalnych

Windy niestety są często dewastowane, pogotowie dźwigowe zajmuje się również takimi problemami. Najlepsze serwisy odznaczają się ogromną mobilnością, składają się z dwuosobowych brygad mających do dyspozycji samochód dostawczy ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami oraz częściami zamiennymi. Do obowiązków serwisów należy również montaż wind. Ekipy odpowiedzialne za montaż wind powinny też później zajmować się serwisowaniem, ponieważ ich wiedzę na temat danego modelu oraz przebiegu montażu jest siłą rzeczy największa. W ten sposób sam proces serwisowania przebiega sprawniej i przede wszystkim szybciej, dzięki czemu winda natychmiastowo jest zdatna do użytkowania. Najmniej problemów ze znalezieniem odpowiednich specjalistów właściciele wind mają w większych miastach. Tam konkurencja jest największa, firmy serwisowe dokładają wszelkich starań do tego, by zdobywać stałych klientów wysokim standardem usług dostępnych po przystępnych cenach, często zawierających rabaty. W ten sposób profesjonalny serwis wcale nie musi być tak bardzo drogi.