Pomoc psychologiczna dla osób LGBT

Osoby homoseksualne bardzo często borykają się z różnymi problemami natury psychologicznej. Osoby homoseksualne mogą spotykać się z różnymi reakcjami otoczenia i nie każda osoba będzie obojętnie na to reagowała. Bardzo często problem zaczyna się już w okresie dojrzewania kiedy młoda osoba odkrywa swoją prawdziwą orientację seksualną.W takich sytuacjach pomaga psycholog Beata Gołębiowska, która prowadzi terapie dla osób LGBT.

Brak akceptacji ze strony najbliższych

Nie każda rodzina jest wobec tego tolerancyjna. Często młody człowiek spotyka się z niezrozumieniem dla swojej orientacji seksualnej o jej własnej rodzinie. Często jest to związane nie tylko z problemem "co powiedzą ludzie", ale też na przykład z religią wyznawaną w rodzinnym domu. Dla członków rodziny najważniejsze jest zdanie innych ludzi, a mniej liczą się uczucia własnego dziecka.

Odrzucenie zamiast zrozumienia

Nic dziwnego, że taka osoba może później potrzebować pomocy psychologicznej, aby odnaleźć się w otaczającym świecie, gdzie również spotyka się z krytyką na przykład ze strony grupy rówieśniczej, bardzo często zdarza się to wśród młodzieży w szkole. Pomoc psychologiczna w Trójmieście jest na wysokim poziomie, co zaświadczają pacjenci, a psycholog Beata Gołębiowska pomaga na najwyższym poziomie i kieruje się ważnymi wartościami w swojej pracy. Jest chwalona za to, że wysłuchuje pacjenta i z empatią podchodzi do jego problemów. Pomaga uporać się z emocjami. Nie można odmówić jej najlepszych kompetencji i chęci pomocy pacjentowi.

<

Pomoc psychologiczna w akceptacji siebie

Psycholog, dobry psycholog pomaga zrozumieć to co dzieje się z człowiekiem. Psycholog dla osób LGBT w Gdyni musi zrozumieć, jak delikatni są ci ludzie i jak mocno potrzebują empatii i zrozumienia w stosunku do nich. Osoby homoseksualne mogą czuć się nieco zagubione w dzisiejszym świecie - z jednej strony jest to świat pełen tolerancji gdzie każdy może jasno i głośno deklarować swoje poglądy, również te homoseksualne, dotyczące orientacji seksualnej. Z drugiej jednak strony ciągle można spotkać się na przykład w miejscach publicznych z ostracyzmem w stosunku do osób homoseksualnych - można spotkać się z hejtem i nienawiścią, dlatego niektórzy decydują się latami prowadzić podwójne życie i obawiają się zdemaskowania.

Depresja

Brak akcpetacji w efekcie doprowadza do depresji i nerwicy bo człowiek nie może być sobą. Wizyta u psychologa powinna pomóc uporządkować swoje emocje i relacje rodzinne aby w końcu przemóc się i zacząć być sobą. To z pewnością nie jest temat na jedną wizytę. Trzeba podjąć realną pracy nad sobą i nastawić się na to, że nie będzie to łatwe, ale na pewno przyniesie pozytywne rezultaty. Warto podjąć ten trud i wybrać się do psychologa.