Plastyka powiek opadających

Wielu starszych ludzi boryka się z problemem opadających powiek. Lecz nie tylko dotyka on osób w okresie starzenia się skóry, kiedy tkanki tracą swoją strukturę, młodość. W takim wypadku najlepszą pomoca okazuje sie chirurg plastyczny, który poprawi wygląd naszych powiek. Niestety zdarza się, że rodzimy się z tym problemem, kiedy to opadająca powieka ma podłoże genetyczne lub pojawia się on w efekcie jakiegoś urazu lub choroby. Kształt twarzy i nadmiar skóry również może być przyczyną opadającej powieki.

Worki pod oczami przed zabiegiem w Derm-Estetyka

Problem opadających powiek

Problem opadających powiek irytuje najbardziej kobiety, które chcą wyglądać ładnie i uważają, że opadająca powieka nie wygląda estetycznie - czyli jest to problem natury estetycznej. Przez opadającą skórę na powiece dolnej lub górnej osoby posiadające ten problem wyglądają na wiecznie zmęczone, starsze niż są w rzeczywistości - ten problem dodaje nam kilka lat. Wiele osób boryka się z tym problemem. Dlatego też zabieg plastyki powiek jest jednym z najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej w obrębie twarzy.

Trudności w widzeniu

Kiedy przeszkadza nam ten problem bardzo (opadająca powieka potrafi nawet zaburzyć nam pole widzenia, co sprawia trudność w codziennym funkcjonowaniu i wykonywaniu różnych czynności), możemy udać się do specjalisty na konsultacje, który opowie nam jak przebiega plastyka powiek, jakie są przeciwskazania oraz zalecenia przed i po zabiegu. Wystraczy zadzwonić do Poradnia Chirurgii i Urologii Estetycznej i zapytać o termin wizyty. Po zabiegu z pewnością zauważaymy wyraźną poprawę wyglądu jak i poprawę naszego samopoczucia. Chirurg plastyczny pomoże nam stwierdzić, czy zabieg faktycznie jest nam potrzebny - a jeśli tak - przeprowadzi z nami wywiad w celu zapoznania się z naszą historią chorobową, w celu sprawdzenia, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu, przez które nie moglibyśmy być zakwalifikowani do zabiegu i skieruje nas na badania dodatkowe.

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek jest najbardziej inwazyjną metodą pozbywania się tego problemu. Profesjonalnie nazywa się ją blefaroplastyką. Zabieg ten rozpoczyna się od narysowania szkicu na powiece górnej lub dolnej (w zależności, na jakiej zabieg będzie przeprowadzany) - w jakim miejscu chirurg przetnie i wytnie nadmiar skóry. Zabieg ten to nic innego jak zwykłe pozbycie się nadmiaru skóry i tłuszczu w powiece. Aby nie było żadnych widocznych blizn po zabiegu chirurg plastyczny przecina skórę tam gdzie są widoczne już kreski lub załamanie powieki. Można ten zabieg wykonać w znieczuleniu miejscowym, jak i całkowitym. Trwa on przeważnie od około 1,5 godziny do 2 godzin. Pacjent może iść do domu zaraz po zakończeniu zabiegu, nie ma konieczności zostania w klinice. Szwy zostają zdjęte około 5-7 dnia po operacji.

Zdumiewające efekty

Po zabiegu musimy dbać o miejsce nacięcia, smarować maścią z antybiotykiem, aby nie doszło do infekcji. Wspomaga to proces regeneracji, przywraca naturalny wygląd oka. Może występować ból ale nie jest on bardzo silny więc zazwyczaj nie potrzebujemy do zwalczenia go żadnych leków przeciwbólowych. Czasami mogą występować obrzęki lub małe zasinienia, które są normalnym objawem po zabiegowym. Wszystkie dolegliwości ustępują mniej więcej po 5-10 dniach od wykonania zabiegu. Nie jest on jednak widoczny przez całe życie ponieważ efekt trwa od 10 - 20 lat. A pamiętajmy, że można go wykonać tylko 2 razy w swoim życiu.