Kominki Lublin

biokominki

 

Kominki w ostatnich latach zyskały na popularności. Nic dziwnego, prezentują się elegancko, tworzą ciepła, przytulną atmosferę, a do tego mogą ogrzać pomieszczenie. Jest wiele rodzajów systemów kominkowych. Zobacz, na co możesz się zdecydować.

 

Nowoczesne kominki

Nowoczesne kominki mogą być otwarte lub zamknięte. Kominek otwarty dostarcza niepowtarzalnych bodźców: czuć buchające ciepło z kominka oraz zapach palonego drewna, ale nie jest już tak praktyczny. Właściwie, niewiele ciepła trafia do pomieszczenia, reszta ucieka przez komin. Ciepło nie utrzymuje się zbyt długo, a i otwarty ogień nie sprzyja bezpieczeństwu. 

nowoczesne kominki w Lublinie


Kominek zamknięty jest bezpieczniejszy, ponieważ ogień pali się w stalowym lub żelaznym wkładzie. Nie trzeba ognia wygaszać, ani pilnować - można spokojnie iść spać, a ogień sam się wygasi. Taki kominek może ogrzewać dane pomieszczenie lub po podłączeniu do systemu dawać ciepło na resztę domu. Jest on bardziej ekonomiczny, ponieważ daje więcej ciepła przy takiej samej ilości opału w porównaniu do kominka otwartego. Nowoczesne kominki mają przeszklone wkłady, dzięki czemu pięknie widać ogień. Szyby można dostosować do potrzeb klienta: mogą być z trzech stron, półokrągłe, samoczyszczące luz z ażurowymi żaluzjami. Szyby półokrągłe przekazują więcej ciepła niż tradycyjne, a przy tym świetnie się prezentują. 

Biokominki


Jedną z propozycji dla powyższych rozwiązań są biokominki w Lublinie. Tradycyjny opał, czyli brykiet lub drewno, zastąpiono biopaliwem, czyli płynną lub żelową substancją na bazie alkoholu. Biokominek posiada zbiornik na paliwo i w zależności od jego wielkości, paliwo starcza na 2-9 godzin. Spalanie nie powoduje dymu ani zapachu, a dostarcza dużo ciepła. Biokominki można zamontować nawet w mieszkaniu, ponieważ nie wytwarzają popiołu i nie potrzebują podłączenia do komina. Ogień ochraniają grube, hartowane szyby. Takie cechy pozwalają na ich instalacje w dowolnym miejscu: na środku pokoju, na tarasie czy w ogrodzie.

Kominki elektryczne


Jeszcze inną opcją są kominki elektryczne, które raczej imitują klasyczne rozwiązania. Widzimy w nim płonący ogień, który nadaje charakteru pomieszczenia. Niektóre kominki posiadają również syntezatory dźwięku, dzięki którym można usłyszeć dźwięk palonego drewna. Do podłączenia kominka wystarczy dostęp do źródła energii elektrycznej. Nowoczesne kominki elektryczne są energooszczędne.
Zainstalowanie kominka w domu, to świetny pomysł pod warunkiem, że zwrócimy uwagę na zasady bezpieczeństwa. W szczególności ostrożność należy zachować, kiedy w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, rozwiązanie te nada przyjemną atmosferę w Twoim domu, będzie cieszyć oko i grzać w chłodne wieczory.

Przy realizacji artykułu pomogli specjaliści z kominki Mat-kom