Karboksyterapia i mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej

Skóra w szczelnie pokrywa całe ciało człowieka i spełnia dla niego wiele ważnych funkcji. Warto więc uświadomić sobie, że troska o skórę bezpośrednio wiąże się z troską o zdrowie ciała. Medycyna estetyczna oferuje kompleksowe zabiegi, które z jednej strony mają na celu dostarczyć skórze witamin i cennych minerałów, aby poprawić jej kondycję, a jednocześnie sprawić, że skóra staje się jędrna i atrakcyjna. Poniższy artykuł charakteryzuje dwie metody, które pozytywnie wpływają na skórę i skutecznie eliminują wiele dolegliwych schorzeń.

Karboksyterapia w klinice Genesis w Krakowie

Karboksyterapia

Nowoczesna medycyna estetyczna bazuje na dorobku wielu pokrewnych dziedzin nauki, aby tworzyć systemy leczenia oraz jego regeneracji, które w jak największym stopniu pokrywać będą się z naturalnymi procesami, jakie zachodzą w ciele człowieka i w środowisku, w jakim żyje. W ten właśnie trend w sposób wzorcowy wpisuje się karboksyterapia. Jest to technika, która w prosty sposób bazuje na naturalnych związkach chemicznych, skórę aplikowane są w konkretne miejsce pod skórą. Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany pod skórę pacjenta. Co warte podkreślenia podawany jest w czystej formie jako gaz medyczny. Dzięki czemu mogą być zachowane wysokie laboratoryjne standardy bezpieczeństwa oraz skuteczności przeprowadzenia zabiegu.

Kiedy warto poddać się zabiegowi karboksyterapii?

Naturalna zdolność skóry człowieka do regeneracji, zachowywania i jędrności oraz elastyczności często zostaje zahamowana. Na tak niekorzystne zjawisko wpływ mają takie czynniki jak źle zbilansowana dieta, mała aktywność fizyczna oraz przyjmowanie używek. Czy te objawy dotyczą Ciebie? Sprawdź, ile kosztuje karboksyterapia Kraków, w trakcie której dwutlenek węgla aktywuje regeneracyjne systemy organizmu człowieka, pobudza naturę, nadając skórze młodzieńczego wyglądu.

Kobieta po mezoterapii w klinice Genesis

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to kolejna metoda,  której zasadnicze działanie polega na punktowym wstrzyknięciu leczniczych substancji. Skład preparatu jest bardzo zróżnicowany i dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby poddawanej zabiegowi. Największym atutem tej metody jest fakt, że kiedy przeprowadzona jest w uznanej klinice, pod okiem specjalisty może zaplanowana ją w taki sposób, aby rozwiązać konkretny problem wynikający z indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednym z najważniejszych efektów, jakie zostają wywołane w ciele człowieka po zastosowaniu tej metody jest usprawnienie mikrokrążenia, które warunkuje wszystkie inne procesy regeneracyjne. Konsekwencją tych działań jest powstanie wielu nowych naczyń krwionośnych. Zahamowane zostaje również namnażanie się wolnych rodników i zmaksymalizowanie metabolizmu komórek skórnych.

Jak znaleźć odpowiedniego lekarza do przeprowadzenia mezoterapii?

W przypadku tej techniki bardzo ważne jest odpowiednie prowadzenie pacjenta przez lekarza, istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, które na stałe bądź czasowo uniemożliwiają poddanie się temu zabiegowi. Specjaliści wymieniają tutaj kobiety w ciąży oraz karmiących piersią, osoby posiadające stany zapalne, alergików oraz osoby borykające się z chorobami nowotworowymi. Kluczowa jest więc odpowiednia diagnoza i odpowiedzialna decyzja. Szukając specjalistycznej kliniki do przeprowadzenia mezoterapii warto zapoznać się z ofertą https://klinikagenesis.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/mezoterapia/ Kliniki Genesis. Mezoterapia igłowa to metoda poprawiająca kondycję skóry, która bazuje na naturalnych procesach biologicznych i dzięki temu zdobyła uznanie na świecie.