Jak przygotować się na przymiarkę sukni ślubnej?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu. Przygotowując się do tak ważnego dnia, chcemy wyglądać i czuć się zjawiskowo. Marzymy o idealnej sukience, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Z tego względu znalezienie odpowiedniej kreacji stanowi nie lada wyzwanie.

Panna Młoda w salonie Bella Rossa w Krakowie

Daj sobie dużo czasu

Rzadko kiedy zdarza się znaleźć upragnioną suknię od razu. Zazwyczaj jest wręcz przeciwnie, a poszukiwania to długotrwały i angażujący proces, który wymaga dużej dozy cierpliwości. Wiele kobiet zastanawia się, na jakiej podstawie dokonać ostatecznego wyboru. Odpowiedź jest jednak jednoznaczna - kluczem do sukcesu są (często wielokrotne) odpowiednio przeprowadzone przymiarki. Do każdej wizyty w salonie należy podejść z odpowiednią dozą spokoju. Wydaje się to oczywiste, ale często potrafi sprawić problem.

Zabierz ze sobą przyjaciółkę!

Do przymiarki sukni ślubnej należy się sumiennie przygotować. Jeżeli interesuje cię salon sukni ślubnych w Krakowie to warto najpierw sprawdzić pobliskie salony w wyszukiwarce internetowej i opinie na ich temat. Każdy detal wpływa na ostateczny odbiór kreacji. Istotne jest, aby towarzyszyła nam zaufana osoba, najlepiej o podobnym guście. Przykładowo może to być mama, siostra lub przyjaciółka. Zazwyczaj stojąc przed lustrem i oceniając się samemu, nie możemy dokonać obiektywnego osądu. Opinia osoby towarzyszącej potrafi bardzo ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji i ograniczyć ryzyko wpadki.

 

Suknie ślubne w salonie Bella Rossa

Bądź cierpliwa

Ponieważ szukamy ideału, już od początku podświadomie narzucamy na siebie presję. Pośpiech jest złym doradcą, dlatego po nałożeniu kreacji trzeba trochę odczekać, zanim wyda się ostateczny osąd. Po ubraniu sukni najlepiej jest pospacerować po salonie, usiąść i upewnić się, czy oby na pewno w każdej pozycji  jest ona wystarczająco komfortowa. Nie można zapominać o dokładnym obejrzeniu wszystkich detali kreacji, od samego materiału po nawet najdrobniejsze zdobienie. Nawet jeśli udało nam się dobrać odpowiedni rozmiar, czasem zdarza się, że niektóre fragmenty mogą odstawać tu i ówdzie. Na szczęście na ten kłopot potrafi zaradzić krawcowa. Czasem potrzeba kilku przymiarek i kilku modyfikacji z jej pomocą, ale efekt końcowy zawsze okazuje się tego warty.

Pamiętaj o detalach

Udając się do salonu, warto również zabrać jak najwięcej przygotowanych na dzień uroczystości akcesoriów. Buty, ozdoby do włosów, biżuteria czy bielizna - każdy z tych elementów ma duże znaczenie, a kreacja mierzona bez nich może nie oddać w stu procentach swojego potencjału. Nie martw się jeżeli aktualnie nie posiadasz odpowiednich butów, ta lokalizacja na mapach pozwoli zaprowadzić cię do salonu, gdzie będą na ciebie czekać przykładowe pary eleganckich obcasów. Nie należy też zapominać o tak istotnym aspekcie, którym jest makijaż. Odpowiednio zrobiony podkreśla atuty i ukrywa wszystkie mankamenty, dlatego też wygląd twarzy po użyciu nawet najmniejszej ilości kosmetyków kolorowych potrafi znacząco się zmienić. To również ma wpływ na odbiór kreacji. Najlepiej jeśli byłby on wykonany u profesjonalisty, ale nawet ten zrobiony w domowych warunkach dobrze się sprawdzi. 

No thoughts on “Jak przygotować się na przymiarkę sukni ślubnej?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.