Idealna szafa do przedpokoju

Dekorując przestrzeń w swoim domu chcemy zadbać, aby każdy element wystroju idealnie wpasowywał się w nasze preferencje i pozwalał poczuć się w nim komfortowo. Są jednak miejsca, które oprócz nas, powinny zadowolić również naszych gości. Takim pomieszczeniem jest przedpokój. Jest przestrzenią, która wita rodzinę i przyjaciół. Jeśli dobrze przemyślimy jego urządzenie, sprawimy, że goście będą już od samego progu czuć się dobrze w naszym domu. W tym miejscu, można puścić wodze fantazji i potraktować przedpokój jak płótno, które odzwierciedli osobowość, a jednocześnie będzie wyglądać oryginalnie.

Wieszaki w szafie zamontowanej przez Komandor Kraków

Szafa do przedpokoju

Niewątpliwym "sercem" przedpokoju, będzie odpowiednia szafa. Jest to zakup na długie lata, dlatego trzeba podejść do tematu z dużą rozwagą. Będzie to element najbardziej widoczny i zwracający zarazem naszą, jak i gości uwagę. Poszukiwanie szafy do przedpokoju może być świetnie spędzonym czasem. Wybór powinien być poprzedzony dokładnym pomiarem przestrzeni, w której chcemy ją umieścić. Nikt nie chce, aby zbyt mała, lub zbyt duża szafa go ograniczała. Ale tak naprawdę liczy się to, co jest w środku. Jeśli wolisz składać, niż zawieszać ubrania, wybierz model z obszerną szufladą. Jednak w przypadku, kiedy masz dużo płaszczy i sukienek do powieszenia, postaw na wyższą szafę z drążkami.

Jaki kolor szafy do przedpokoju?

Ważnym aspektem, jest też dobór odpowiedniego koloru, który wpływa nie tylko na wystrój pomieszczenia, ale także oddziałuje na nastrój i samopoczucie człowieka. O ile wybór koloru zależy od naszych osobistych preferencji, to decyzja o jego intensywności, okazuje się dużo ważniejsza. Dlaczego? Na przykład ciemna szafa, postawiona przy ciemnej podłodze czy ścianie, może wizualnie zniknąć w przestrzeni. Wielkość pomieszczenia i oświetlenie, to również bardzo ważny czynnik przy wyborze koloru. Jeśli posiadasz mały przedpokój, dobrym rozwiązaniem, będzie postawienie w nim jasnych mebli, które sprawią, że pomieszczenie stanie się wizualnie większe.

Szafa na wymiar w przedpokoju zamontowana przez Komandor w Krakowie

Szafa na wymiar


W przypadku, gdy mimo długich poszukiwań odpowiedniej szafy, nie możemy znaleźć takiej, która spełni nasze oczekiwania i idealnie wpasuje się w przestrzeń, dobrym pomysłem może okazać się szafa na wymiar. W przeciwieństwie do mebli produkowanych masowo, meble na zamówienie są projektowane specjalnie, pod dokładne wymiary zajmowanej przestrzeni. Szafy na zamówienie można skonfigurować według dowolnej specyfikacji, co umożliwia łatwe uporządkowanie wszystkiego, co jest przechowywane, w sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Podobnie jak w przypadku wszystkich mebli, szafy, które zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie z myślą o przestrzeni, w której zostaną zainstalowane, zapewniają większą trwałość, a tym samym dłuższą żywotność. Dzieje się tak nie tylko dzięki zastosowaniu lepszej jakości materiałów, ale także większej dbałości o szczegóły, czego zazwyczaj brakuje przy produkcji masowej.

Mając na uwadze, o czym trzeba pamiętać przy dekoracji domu, każdy powinien wiedzieć jak wybrać szafę do przedpokoju.